Orientační nabídka


 

Krajská zdravotní podepsala s Ústeckým krajem a Komerční bankou smluvní dokumenty, které umožní zahájit dostavbu nemocnic v Děčíně a Chomutově

KZ, a. s.
Krajská zdravotní, a. s., podepsala v pátek 23. července 2021 s Ústeckým krajem a Komerční Bankou, a. s., smluvní dokumenty, které umožní realizaci doposud nezahájených strategických investičních akcí společnosti – „Nový pavilon Emergency včetně operačních sálů, centrální sterilizace a JIP v Nemocnici Děčín“ a „Nový pavilon Emergency, COS včetně JIP v Nemocnici Chomutov“.
Tisková zpráva ze dne 23. července 2021
 

 
 

Dodatkem k současné Smlouvě o poskytování služeb obecného hospodářského zájmu, uzavřené mezi Ústeckým krajem a Krajskou zdravotní, a. s., se upravují podmínky investiční podpory, kterou Ústecký kraj podporuje realizaci strategických investic. 

Dodatkem ke Smlouvě o úvěru, uzavřeným mezi Komerční bankou, a. s., a Krajskou zdravotní, a. s., se navyšuje výše investičního úvěru na realizaci strategických investic společnosti na 2,2 miliardy Kč, přičemž současně jsou dodatkem ke stávající smlouvě odpovídajícím způsobem upravována ujednání o ručitelském závazku mezi Ústeckým krajem a Komerční Bankou, a. s.

V historii Krajské zdravotní, a. s., se jedná o zásadní krok, který umožní nebývalý rozvoj provozovaných nemocnic a významný posun v kvalitě poskytovaných zdravotních služeb. V rámci realizace uvedených investic bude vytvořeno nejen moderní prostředí, odpovídající požadavkům současné medicíny včetně vybavení moderní technikou, ale v případě děčínské a chomutovské nemocnice realizace přinese i významné změny v organizaci poskytování zdravotní péče, kdy budou urgentní stavy řešeny v jednom místě v nemocnici.

Za Krajskou zdravotní smluvní dokumenty podepsali předseda představenstva společnosti Ondřej Štěrba a místopředseda představenstva Leoš Vysoudil, za Ústecký kraj hejtman Jan Schiller.

„Jsem rád, že byl splněn poslední nutný krok a nyní může přistoupit k realizaci rozvoje zdravotnických zařízení v našem kraji. Jedná se jednoznačně o celkové zkvalitnění poskytované zdravotní péče občanům,“ zdůraznil po připojení svého podpisu Jan Schiller, hejtman Ústeckého kraje.

„Opakovaně říkáme, že chceme z našich nemocnic vybudovat zařízení, která snesou srovnání s nejmodernějšími evropskými pracovišti, a toto je určitě správná cesta k naplňování našich plánů,“ řekl Ondřej Štěrba, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

01
Smluvní dokumenty podepsal za Ústecký kraj hejtman Jan Schiller (vpravo)

02
 
 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 23.7.2021 / 23.7.2021 | Zveřejnit od: 23.7.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém