Orientační nabídka


 

Krajská zdravotní ukončila rekonstrukci mostecké porodnice

mm
Krajská zdravotní otevřela ve čtvrtek 12. listopadu 2015 gynekologicko-porodnické oddělení mostecké nemocnice, které prošlo rekonstrukcí díky daru Vršanské uhelné, sjednaného v rámci partnerství těžební společnosti s Ústeckým krajem. Darovací smlouvu ve výši 4,2 milionů korun podepsali zástupci Vršanské uhelné a Krajské zdravotní, pod kterou mostecká nemocnice spadá, 9. března 2015. Slavnostního otevření porodnice se zúčastnil hejtman Oldřich Bubeníček.
 

 
 

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček uvedl, že mostecká nemocnice a porodnice si rekonstrukci zasloužila. „Postupně se snažíme zlepšovat podmínky ve všech nemocnicích společnosti Krajské zdravotní, které kraj vlastní. Děkuji Vršanské uhelné, že se finančně významně podílela na rekonstrukci mostecké porodnice. Potvrzuje se, že těžba uhlí přináší kraji prospěch,“ řekl při zahájení provozu Oldřich Bubeníček.

Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní řekl, že dar společnosti Vršanská uhelná pomohl k faktickému rozšíření právě probíhající rozsáhlé rekonstrukce mostecké nemocnice. „Chtěl bych poděkovat za dar všem představitelům Vršanské uhelné, která rekonstrukci zafinancovala. Finanční prostředky tak umožnily rekonstrukci gynekologicko-porodnického oddělení včetně významných dispozičních změn a celkové modernizace porodnice a porodních sálů, kde se během její 40leté existence narodilo přes 40 tisíc dětí. Porodnice s porodními sály byly v době rekonstrukce v náhradních prostorách právě v souvislosti s probíhající rekonstrukcí nemocničních pavilonů,“ řekl Jiří Novák.

Za Vršanskou uhelnou Pavel Tykač uvedl, že povinností každé velké firmy by mělo být pomáhat v regionu, kde působí. „Dlouhodobě se snažíme podporovat projekty, které dávají smysl. A tady je jasně vidět, že pomoc byla dobře směřována,“ řekl Pavel Tykač.

Generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala při prezentaci celého projektu konstatoval, že při rekonstrukci porodnice došlo ke změnám stavebního uspořádání porodního sálu, obměně osvětlení, výměně veškerých povrchů v celém prostoru, nově opatřeného antistatickou podlahou v porodních boxech, novorozeneckém boxu i na operačním sále tak, aby byly splněny náročné hygienicko-epidemiologické, stavebně-architektonické a provozní podmínky, které jsou nutností pro fungující porodnici s perinatologickým centrem, jedním ze dvou, kterými Krajská zdravotní v rámci Ústeckého kraje disponuje.

„Rekonstrukcí a přestavbou porodního sálu, pokojů i ostatních provozních prostor, se zlepšil komfort nejen pro nastávající maminky a jejich doprovod, ale i pro lékaře, zdravotní sestry a ostatní nemocniční personál. Společně tak získali nové, moderní, funkční a esteticky hodnotné prostory,“ řekl Petr Fiala. Další etapa rekonstrukce, a to na stanici šestinedělí se právě chystá. Cílem je celkové zvýšení komfortu a vybudování vyššího počtu nadstandardních pokojů, o které je mezi maminkami trvalý zájem.

Vršanská uhelná pomohla mostecké nemocnici již v roce 2014, kdy bylo za 1,5 milionu korun nakoupeno přístrojové a další vybavení. Oddělení rehabilitace díky tomu mohlo rozšířit své možnosti péče o pacienty v podobě vakuo-kompresní terapie a lékařům chirurgického oddělení pomohl při operacích. Laparoskopickou pumpu a další vybavení mají k dispozici na urologickém oddělení. V neposlední řadě umožnily darované finanční prostředky obnovit zastaralé vybavení na oddělení tuberkulózy a respiračních nemocí.

Zdroj: Jiří Vondra, tiskový mluvčí KZ

mm
Při prezentaci rekonstrukce mostecké porodnice (zleva) náměstek hejtmana Stanislav Rybák, generální ředitel KZ Petr Fiala, předseda představenstva KZ Jiří Novák, hejtman Oldřich Bubeníček a Pavel Tykač, reprezentant Vršanské uhelné

mm

mm

mm

mm

 

mm

mm
Mostecká nemocnice

mm
Manželé Tykačovi a hejtman Bubeníček před zrekonstruovanou mosteckou porodnicí

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 12.11.2015 / 12.11.2015
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém