Orientační nabídka


 

Krajská zdravotní uspořádala V. Krajskou konferenci sester

ll
Pátá Krajská konference sester, tentokrát s mottem „Jsme jedné krve“, se uskutečnila ve středu 25. dubna v přednáškových prostorách Vzdělávacího institutu Krajské zdravotní, a.s. Záštitu nad akcí převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala.
 

 
 

„V nemocnicích máme kvalitní lékaře, odborníky, které nám závidí i ostatní nemocnice v republice. Ale já říkám, že sebelepší lékař se neobejde bez zdravotní sestry. Nikdy to nemůže dělat sám, vždy k tomu potřebuje ostatní zdravotnický personál. A já bych vám chtěl za vaší práci moc poděkovat, protože, když se spojí lékař, zdravotní sestra a další zdravotnický personál, pak jsou i ty výsledky, které naše Krajská zdravotní má,“ uvedl hejtman Oldřich Bubeníček a připomněl pondělní rozhodnutí zastupitelstva Ústeckého kraje, které uvolnilo pro Krajskou zdravotní 200 milionů korun z přebytku rozpočtu za loňský rok. „Myslím, že finančně je Krajská zdravotní pro rok 2018 dobře zajištěna, myslím, že dobře funguje. Kolegové z jiných krajů nám závidí, protože většina nemocnic se potýká s těžkými finančními problémy a já jim vždy říkám, ať se k nám přijedou podívat, že to jde, když se chce,“ dodal hejtman.

Generální ředitel Krajské zdravotní, a. s., Petr Fiala vyřídil přítomným pozdravy od předsedy představenstva společnosti Jiřího Nováka a upřesnil, že celých 365 milionů korun, tedy 165 milionů z rozpočtu i aktuálně uvolněných 200 milionů korun, využije Krajská zdravotní na investiční akce. „Na rozdíl od nemocnic v jiných krajích nedostáváme provozní podporu. To, abychom si každý rok vydělali na nárůst osobních nákladů, musíme zvládnout sami, a zatím se to poslední čtyři roky dařilo,“ připomněl generální ředitel. I on přidal poděkování zdravotnickému personálu a hlavní sestře Krajské zdravotní – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Markétě Svobodové, která byla odborným garantem celé akce. „Dnešní program je obsáhlý a zajímavý, takže věřím, že vám přinese nové užitečné poznatky,“ dodal Petr Fiala.

Markéta Svobodová všem popřála, aby si konferenci užili jako poděkování za vykonávanou práci. „Mottem akce je: Jsme jedné krve, a proto jsem sestavovala program tak, abychom se dozvěděli o práci jiných lidí a profesí, kteří s námi úzce souvisejí,“ uvedla Markéta Svobodová.

Účastníci V. Krajské konference sester si vyslechli celkem dvanáct zajímavých přednášek. Dozvěděli se něco o historii kardiologie v Ústí nad Labem, kojení s podporou, či poruchách příjmu potravin. Představení České asociace sester se ujala ředitelka asociace Martina Šochmanová, o službě řeholních sester přišla vyprávět sestra Tobia Matějková z České provincie Kongregace Milosrdných sester svatého Kříže. O hrozbách 21. století hovořil policista Ladislav Jelínek, o vzteku účastníky poučil Otakar Fleischmann z Katedry psychologie Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Rady, jak si vybudovat zdravé sebevědomí poskytl koordinátor kaplanské péče Krajské zdravotní Zbyšek Jonczy.  Studenti SZŠ a VOŠ Ústí nad Labem pak pohovořili především o očekáváních a realitě z pohledů studentů.

Fotografie z akce a prezentaci naleznete na http://www.kzcr.eu/ 

Zdroj: www.kzcr.eu

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 1.5.2018 / 1.5.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies