Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Krajská zdravotní uzavřela dodatek kolektivní smlouvy s odborovými organizacemi

 
logo KZ
Dodatek kolektivní smlouvy podepsali v pondělí 22. března 2021 zástupci vedení Krajské zdravotní, a. s., (KZ) s představiteli odborových organizací, které v rámci společnosti působí. Stalo se tak v návaznosti na kolektivní vyjednávání mezi vedením Krajské zdravotní a zástupců odborů, jehož cílem bylo najít shodu v otázce plošného navýšení mezd všech zaměstnanců KZ. Obě strany se při něm dohodly na navýšení základních mezd o 10 procent od 1. dubna 2021.
Tisková zpráva ze dne 23. března 2021
 

 
 

„Dodatek zakotvuje do kolektivní smlouvy zejména nárůst základních mezd v Krajské zdravotní o 10 procent, a to od dubna letošního roku. Diskutovali jsme i o aktuální situaci v Krajské zdravotní, stabilizaci společnosti, plánovaném rozvoji a investicích,“ uvedl po jednání předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Adam Vojtěch.

„Myslím, že jednání bylo konstruktivní, s jeho průběhem jsem spokojen. Vyjasnili jsme si také akvizice nemocnic Litoměřice a Rumburk i nové úhrady ohledně kompenzací pacientů s onemocněním COVID-19 v roce 2021,“ doplnil generální ředitel Krajské zdravotní, a. s., Petr Malý.

„Původně jsme požadovali plošné navýšení základních mezd o 10 procent už od začátku roku. Po předložení argumentů ze strany vedení Krajské zdravotní jsme se dohodli na kompromisu a přistoupili na navýšení od dubna,“ doplnila postoj odborů Ivana Břeňková z Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR. 

KZ zvýšení platu
Krajská zdravotní uzavřela dodatek kolektivní smlouvy s odborovými organizacemi

KZ zvýšení platu

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 23.3.2021 / 23.3.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém