Orientační nabídka


 

Krajská zdravotní začala očkovat lidi ve vyloučených lokalitách na Ústecku

01
Mobilní vakcinační tým Ústeckého kraje, který má základnu v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, začal očkovat proti nemoci COVID-19 lidi ve vyloučených lokalitách. V pátek 16. července 2021 vyjel do neštěmického obvodu krajského města. Čtyřčlenné osádce sanity Zdravotnické dopravní služby Krajské zdravotní, a. s., vybavené jednodávkovou vakcínou od firmy Johnson&Johnson, se podařilo přesvědčit k podstoupení vakcinace během výjezdu 50 lidí.
Tisková zpráva ze dne 16. července 2021
 

 
 

„Není nač čekat. Zároveň s prvními výjezdy mobilních vakcinačních týmů budeme se starosty obcí společně řešit, jak motivovat obyvatele ve vyloučených lokalitách k očkování," uvedla Dana Vaculíková, zástupkyně krajského koordinátora pro vakcinaci. „Spouštíme kampaň, kterou povedou odborníci z Krajské zdravotní, která očkování zajišťuje. Jestliže se nám nepodaří touto mediální kampaní přesvědčit lidi, aby se očkovat nechali, bude nutné, aby očkovací týmy vyrážely do terénu častěji a lákali je přímo na místě. Týmy máme v tuto chvíli čtyři – dva se základnou v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a po jednom v nemocnicích v Mostě a v Kadani,“ dodala.

Zdravotníci již proti nemoci COVID-19 naočkovali v Ústeckém kraji do čtvrtka 15. července 675 764 lidí. Vakcinaci má ukončenou 293 059 z nich. Počty lidí přicházejících do očkovacích center šly v červenci, oproti květnu a červnu, o 50 % dolů – na poklesu se podepsaly dovolené, ale i letní prázdniny.

„Pokles je znát markantně v nižších věkových skupinách. Musíme ale zůstat aktivní, protože proočkování populace je jedinou možnou a správnou cestou, jak se vrátit k normálnímu životu. Proto nyní mobilní vakcinační týmy začaly vyjíždět i za obyvateli, pro které návštěva vakcinačního centra nebo praktického lékaře zatím nebyla prioritou. Co nejvyšší počet z nich chceme oslovit a na místě oočkovat. Velmi si vážíme práce našeho zdravotnického personálu – i za jeho důležitou edukační činnost v terénu,“ konstatovala Vaculíková, která je hlavní hygieničkou Krajské zdravotní, a. s., a má v gesci přípravu a koordinaci očkovacích center v celém Ústeckém kraji, jejichž součástí jsou právě i mobilní očkovací týmy.

01
Očkovací tým Krajské zdravotní přijel do ústecké čtvrti Neštěmice

02
Naočkovali prvních padesát lidí

KZ, a. s. 


 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 16.7.2021 / 16.7.2021 | Zveřejnit od: 16.7.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém