Orientační nabídka


 

Krajské kolo Ekologické olympiády probíhá o víkendu v Kadani

eo
V pátek 14. října odpoledne bylo na gymnáziu v Kadani zahájeno krajské kolo 22. ročníku Ekologické olympiády, tradiční přírodovědné soutěže Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) pro středoškoláky. Tématem jsou tentokrát biokoridory a biobariéry. Za pořadatelskou základní organizaci ČSOP Tilia přivítal koordinátor krajského kola Jan Eichler při zahájení soutěže hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.
 

 
 

„Ochrana životního prostředí je zvláště v našem kraji velmi důležitým tématem a jsem rád, že ekologie a ekologická výchova setkává s velkým zájmem právě u středoškoláků,“ řekl při zahájení Oldřich Bubeníček.

„Krajského kola ekologické olympiády se v našem kraje zúčastňuje tradičně velký počet soutěžících, letos jich je na devadesát. Je to nejpočetněji obsazené krajské kolo v rámci republiky,“ uvedl za pořadatele Jan Eichler.

Cílem soutěže je umožnit vzájemné setkávání studentů s podobnými zájmy a zaměřením a nabídnout jim možnost ověřit si své znalosti a dovednosti v oblasti ekologie, ochrany přírody a péče o životní prostředí a motivovat je k jejich dalšímu rozvoji. Soutěž podporuje týmovou spolupráci studentů a nabízí jim podnětný program a setkání s odborníky v daných oblastech. Ekologická olympiáda zapojuje střední školy do zájmové systematické činnosti nad rámec běžného vyučování přírodopisu.

Na Ekologické olympiádě soutěží tříčlenné týmy středoškoláků, které reprezentují vysílající subjekt. Na všech úrovních se soutěž skládá z části prověřující znalosti (testy, poznávání přírodnin,…) a z části prověřující dovednosti. Součástí prověřování dovedností je vždy jeden či více praktických úkolů využitelných pro ochranu přírody a životního prostředí. Alespoň část úkolů probíhá (od krajské úrovně) vždy v terénu. Soutěž je často doplněna o další doprovodné části a programy. Soutěžní testy i splnění a prezentaci zadaných úkolů hodnotí vždy vícečlenná porota.

Celostátním koordinátorem a pořadatelem národního kola je Sdružení mladých ochránců přírody ČSOP. Krajská kola zajišťují převážně základní organizace ČSOP, se kterými spolupracuje řada dalších subjektů (ekocentra, odbory ŽP, ZOO, muzea apod.) Místní kola pořádají převážně školy. Na podoře a odborné spolupráci se významně podílí státní podnik Lesy ČR.

Na podzim a na jaře postupně proběhnou krajská kola ve všech krajích ČR a v červnu se ti nejlepší setkají na kole národním.

eo
Jan Eichler (vlevo) s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem při zahájení olympiády

eo

eo

 

eo

 

eo

 

eo

 

eo

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 15.10.2016 / 15.10.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém