Orientační nabídka


 

Krajské kolo kampaně Společnost přátelská rodině

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
a
Spolupráci se sítí mateřských center zahájila za Ústecký kraj Jana Ryšánková, členka rady kraje zodpovědná za sociální oblast. Prvním počinem bylo uspořádání konference všech mateřských center v kraji, která byla dle hodnocení účastníků z řad mateřských center i městských samospráv velmi úspěšná.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 12. listopadu 2009

Síť mateřských center v Ústeckém kraji spolu s Ústeckým krajem vyhlašuje kampaň Společnost přátelská rodině pro organizace s krajskou působností.

     Nominace na ocenění přijímá krajská koordinátorka do 15. prosince 2009 na emailové adrese: zuzana.turcekova@materska-centra.cz. Stačí vyplnit formulář návrhu na ocenění, který je možné získat na téže adrese či na stránkách Ústeckého kraje http://www.kr-ustecky.cz/. Na těchto adresách můžete obdržet také podrobnější informace.

     Slavnostní vyhlášení výsledků pod záštitou známé osobnosti Ústeckého kraje proběhne v lednu roku 2010.

     Kampaň probíhá průběžně od roku 2004 a oceňuje ty, kteří ulehčují život rodin s dětmi opatřeními, která dosud nejsou u nás stále běžná – bezbariérový vstup a pohyb, rodiny s dětmi vítány, nekuřácké prostředí, rodinné slevy pro jakkoliv početnou rodinu, podmínky trvale udržitelného života. Oceňujeme i zaměstnavatele, kteří poskytují svým zaměstnancům podmínky pro slaďování rodinného a pracovního života: poskytují rodičům možnost zkrácených úvazků, umožňují jim flexibilní pracovní dobu, podporují možnost sdílených pracovních úvazků, zaměstnávají rodiče po rodičovské dovolené, umožňují rodičům s malými dětmi pracovat z domova, či poskytují jinou formu podpory na pracovišti rodičům s malými dětmi.

      Spolupráci se sítí mateřských center zahájila za Ústecký kraj Jana Ryšánková, členka rady kraje zodpovědná za sociální oblast. Prvním počinem bylo uspořádání konference všech mateřských center v kraji, která byla dle hodnocení účastníků z řad mateřských center i městských samospráv velmi úspěšná. „V našem regionu je soustředěna většina průmyslu z celé České republiky, působí zde několik nadnárodních společností, které by měly jít dle mého názoru ostatním firmám v kraji i malým podnikatelům příkladem. Jednak disponují celkem slušnými zisky a jednak mají zkušenosti ze svých filiálek v zahraničí, kde jsou podmínky pro matky ve srovnání s námi stále bohužel nesrovnatelné. Chybí legislativa v této oblasti, ale záleží i na invenci samotných zaměstnavatelů, jaké výhody rodičům malých dětí nabídnou“, tvrdí radní Ústeckého kraje Jana Ryšánková.

      „Často dostáváme návrhy udělovat také anticenu, považujeme to však za zbytečnou reklamu těm, kdo zatím nechápou vstřícnost rodině jako skvělou investici do budoucna. Těší nás, že se společnost stává postupně stále přátelštější k rodinám s malými dětmi, a tak věříme, že se podmínky kampaně stanou běžnou součástí života společnosti a že okolnosti přimějí každého to tak přijmout“, vysvětluje Rut Kolínská, prezidentka Sítě mateřských center.

(od dop.)

 

Kontakt na Krajské koordinátorky Sítě MC:

Zuzana.turcekova@materska-centra.cz (Děčín)

Martina.lenikova@materska-centra.cz (Litoměřice)

 

Kampaň Společnost přátelská rodině vyhlásila Síť MC v roce 2004. Kampaň je zaměřena na posílení rodiny ve společnosti a na podporu prorodinné politiky. V roce 2007 byla rozšířena o zaměstnavatele, kteří vytvářejí zaměstnancům podmínky, které usnadňují slaďování rodinného a pracovního života.

Kampaň probíhá na místní, krajské a celorepublikové úrovni.

V roce 2008 se součástí kampaně stala soutěž Obec přátelská rodině. Vyhlásilo ji MPSV spolu se Sítí mateřských center, Stálou komisí pro rodinu PS PČR a Národním centrem pro rodinu.

Síť mateřských center  o.s.

Občanské sdružení Síť MC vzniklo v roce 2001. Síť posiluje hodnoty rodiny a mezigeneračních vztahů, úlohu rodičů, mateřskou a otcovskou roli ve společnosti, podporuje právní ochranu rodiny, mateřství a rovných příležitostí pro všechny, usiluje o zdravý život ve zdravém prostředí.

Síť MC poskytuje svým členům podporu a metodické vedení, pomáhá vzniku nových MC, pořádá semináře a konference, spolupracuje se státními i nestátními organizacemi i se zahraničními subjekty podobného zaměření. V současné době sdružuje Síť MC přes 300 členských MC. Více: www.materska-centra.cz

1

Z nedávné celokrajské konference Mateřských center. Vlevo Jana Ryšánková. Foto: -šbt-

 

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 11.11.2009 / 11.11.2009 | Zveřejnit od-do: 12.11.2009-15.12.2009
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies