Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Krajské koordinační centrum dobrovolnické pomoci je v provozu i o víkendu

 
1
Krajské koordinační centrum dobrovolnické pomoci v Ústí nad Labem eviduje dobrovolnické nabídky a poptávky související s občanskou pomocí a řešením situace kolem koronaviru i v sobotu a neděli, a to v době od 9 do 14 hodin.
Tisková zpráva ze dne 22. března 2020
 

 
 

https://youtu.be/mBkWofZyi50

Koordinačnímu centru dobrovolnické pomoci se hlásí desítky dobrovolníků, kteří jsou na základě žádosti obyvatel regionu ochotni poskytnout okamžitou pomoc. Jedná se často o žádosti týkající se nákupu potravin či léků a donášky roušek. Koordinační centrum chce také nalézt způsob, jak efektivně pomoci žákům a jejich rodičům se školní přípravou.

Více informací naleznete v předchozí tiskové zprávě https://www.kr-ustecky.cz/dobrovolnicke-centrum-v-soucinnosti-s-usteckym-krajem-zridilo-krajske-koordinacni-centrum-dobrovolnicke-pomoci/d-1742927/p1=259353


Kontakty na Krajské koordinační centrum dobrovolnické pomoci

tel.: +420 732 893 232
e-mail:
dcul.dobrovolnici@seznam.cz

 

Stejně jako pracovníci krajského koordinačního centra dobrovolnické pomoci drží služby i pracovníci krajského úřadu. Z noční dodávky od Ministerstva zdravotnictví již redistribuovali osobní ochranné pomůcky pro Dětskou psychiatrickou nemocnici v Lounech, Krajskou hygienickou stanici Ústeckého kraje, Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem, Zdravotnickou záchrannou službu Ústeckého kraje a pro Laboratoř Diagnostika v Ústí nad Labem. Nyní probíhá komunikace s Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky o dodání dalších roušek, kterých má Ústecký kraj obdržet 227 tisíc kusů pro celý region. I díky tomu probíhá další vlna uspokojování potřeb zdravotníků a dalších osob v první linii. Věříme, že další zásilky pomohou uspokojit i další požadavky.

Prakticky již od pátku 28. února 2020, kdy se Bezpečnostní rada Ústeckého kraje poprvé věnovala i problematice COVID-19, maximálně komunikujeme s příslušnými subjekty integrovaného záchranného systému – Hasičským záchranným sborem Ústeckého kraje, Zdravotnickou záchrannou službou Ústeckého kraje, Policií České republiky, Krajským vojenským velitelstvím v Ústí nad Labem, dále s důležitými subjekty typu Krajská zdravotní, a. s. a všemi dalšími. Všechny důležité informace zveřejňujeme prostřednictvím oficiálních webových stránek www.kr-ustecky.cz.

Ústecký kraj pořádá tiskové brífinky po konání každého krizového štábu a na zvláštním podwebu věnovanému COVID-19 vše dále upřesňujeme a podrobně vysvětlujeme tak, aby občané měli úplné informace. Samozřejmě velké množství komunikace probíhá i na úrovni pracovních skupin z oblasti sociálních věcí, dopravy, školství, krizového řízení a zdravotnictví.

foto

foto
Redistribuce noční dodávky osobních ochranných pomůcek od Ministerstva zdravotnictví

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 22.3.2020 / 22.3.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém