Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Zdravotnictví > Rozvojové a strategické dokumenty > Strategie podpory zdraví a rozvoje zdravotních služeb v Ústeckém kraji na období 2015 – 2020

 

Krajské sportovní hry osob se zdravotním postižením

 
5
Od pondělí 17. do čtvrtka 20. června se v krásném prostředí rekreačního střediska Poslův mlýn u Doks konal 11. ročník Krajských sportovních her uživatelů služeb Domovů pro osoby se zdravotním postižením. Záštitu převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
 

 
 

Historie sportovních her domovů pro osoby se zdravotním postižením sahá hluboko do minulého století, kdy se každoročně v sedmdesátých a osmdesátých letech konaly v jiném okrese po celém tehdy Severočeském kraji. V mnohých zařízeních ještě žijí pamětníci těchto her a s láskou na ně vzpomínají. Na tuto velmi krásnou tradici navázaly právě Krajské hry, které vznikly přechodem zařízení pod Ústecký kraj v roce 2002 a které pořádá Centrum sociální pomoci Litoměřice, p. o.  Po hrách ve Stvolínkách a Horním Vysokém, se většina ročníků konala v Opárenském údolí, které však postupem času přestalo vyhovovat stále se zvyšujícím nárokům na pořádání těchto her. Po delším hledání byl navrhnut areál rekreačního střediska Poslův mlýn u Doks, který vyhovoval jak kapacitou a kvalitou ubytování, tak i prostory na sportování a zábavu.

Jedenáctého ročníku her se zúčastnilo 24 družstev ze stejného počtu zařízení v kraji, tedy téměř 200 účastníků. Ti začali v pondělí v odpoledních hodinách pomalu zaplňovat areál rekreačního střediska Zatímco Organizační a realizační tým sportovních her již od rána připravoval vše pro zdárný průběh prvního dne. Protože se jednotliví členové týmů již za ta léta dobře znají, vždy nově příchozí jsou vítáni a přátelé a kamarádi si mají první den o čem povídat.

Tisková zpráva ze dne 21. června 2013

V úterý byly KSH Poslův mlýn 2013 v 11 hodin slavnostně zahájeny za přítomnosti ředitele CSP Litoměřice Ing. Jindřicha Vinklera, krajského zastupitele Pavla Csonky, Bc.Jany Ryšánkové a dalších významných hostů z řad sponzorů. Přítomni byli i zasloužilí „zakladatelé“ sportovních her, dnes již na zaslouženém odpočinku. Po vyvěšení vlajky KSH se rozeběhly sportovní soutěže a disciplíny. Začalo se stolním tenisem a druhý den, ve středu, probíhaly lehkoatletické soutěže. A přesto, že počasí všem opravdu přálo a teploty se vyšplhaly vysoko nad 30 stupňů a i když se jedná spíše o „zábavné“ hry, přece všichni soutěžili jako by se jednalo o ceny olympijské. Běhy na 30 a 60 metrů, skoky do dálky, vrh koulí a hod kriketovým míčkem. Na konci každé části vyhodnocení se skutečným stupněm vítězů, medailemi, diplomy a různými cenami. Po náročném soutěžení všichni využívali možnost koupání v rybníku v areálu Poslova mlýna.

Sportovní hry to nejsou jen sportovní soutěže, ale i doprovodné kulturní programy. Hned první večer se všem představili členové skupiny historického šermu Lepus – družina pana Zbyňka Zajíce z Házmburka, kteří zde rozbili své ležení a kromě zábavných soutěží, měli též připravené velmi pěkné vystoupení plné soubojů a řinčení zbraní. Část skupiny s názvem Ohnivé růže ještě po setmění předvedlo skvěle sehranou ohnivou show. Při slavnostním zahájení předvedli s velikým úspěchem své umění Novoborské mažoretky.  Odpoledne mezi sportovce již podruhé zavítala Alena Smolíková se svými tančícími psi a sklidila opět obrovský potlesk. Večer pak zpestřilo Docela velké divadlo z Litvínova hrou Dům splněných snů, plných písniček a úsměvných ukázek. Ve středu  se konala oblíbená diskotéka Petra Vrány, při které se roztančilo téměř celé středisko. V noci pak kemp ozářil slavnostní ohňostroj.

Vše krásné jednou končí a tak na posledním nástupu se všichni účastníci KSH Poslův mlýn 2013 rozjelo během čtvrtečního dopoledne domů, aby vyprávěli své zážitky ve svých domovech a zařízeních a vzpomínali nad fotografiemi jak se tam měli pěkně.

Text a foto Jiří Růzha

1

2
Zástupci pořadatelů, sponzorů a hostů. Zcela vlevo stojí Pavel Csonka, 

předseda zastupitelského výboru pro zdravotnictví a sociální věci 

-

3

 

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 21.6.2013 / 21.6.2013 | Schváleno / Zrušeno: 21.6.2013 / 20.7.2013

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Zdravotnictví

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Petr Severa

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém