Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Krajský radní Michal Kučera přebírá odpovědnost za regionální rozvoj Ústeckého kraje

 
logo ÚK
Odpovědnost za regionální rozvoj Ústeckého kraje má nově radní Michal Kučera. Gesci přebírá od náměstka hejtmana Jiřího Řeháka, který si ponechává kulturu, památkovou péči a cestovní ruch.
Tisková zpráva ze dne 18. ledna 2021
 

 
 

„Michalu Kučerovi připadly na základě koaličních dohod do kompetence zemědělství a rozvoj venkova, tedy témata, která úzce souvisí s regionálním rozvojem. Jsem rád, že jsme se dokázali rychle dohodnout na efektivnějším rozvržení práce a že regionálního rozvoje se ujme právě Michal. Věnoval se tomu totiž už jako poslanec a nyní jako lounský radní,“ vysvětlil změnu gescí Jiří Řehák. Dodal, že díky tomu získá více času na politickou práci náměstka hejtmana, změny v kulturní politice a na projekty pro rozvoj udržitelného turismu.

„Náš kraj v následujících letech čeká razantní proměna spojená s koncem uhelného průmyslu. Je třeba se zaměřit na kvalitní přeměnu důlní krajiny, rozvoj malého a středního podnikání a zemědělství nebo ochranu jedinečného kulturního a přírodního prostředí nejen Krušných hor. Peněz z Evropské unie na to přijde víc než dost a my musíme být připraveni, abychom je využili pro zlepšení kvality života obyvatel kraje i dalších generací,“ popsal své priority v regionálním rozvoji Michal Kučera.

Michal Kučera byl v letech 2013 – 2017 poslanec za TOP 09, od roku 2010 je zastupitelem a radním v Lounech, od roku 2011 je předsedou krajské organizace TOP 09 v Ústeckém kraji. Jako poslanec usiloval například o to, aby větší část ze zákonných poplatků za vytěžené uhlí zůstávala v Ústeckém kraji.

M. Kučera
Ing. Michal Kučera, člen Rady ÚK, kompetence: zemědělství a rozvoj venkova, regionální rozvoj

 

J. Řehák
Mgr. Jiří Řehák, náměstek hejtmana, kompetence: cestovní ruch, kultura a památková péče

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 18.1.2021 / 18.1.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém