Orientační nabídka


 

Krajský úřad pomůže s kompenzacemi za ubytování, v provozu bude krajské call centrum

Na základě usnesení vlády České republiky připravil Krajský úřad Ústeckého kraje systém, který má poskytovatelům ubytování poskytovat finanční kompenzaci za ubytované občany Ukrajiny, kteří do Ústeckého kraje dorazili a našli zde dočasné zázemí.
Tisková zpráva ze dne 25. března 2022
a
 

 
 
V řádu několika dní se musel připravit celý proces tak, aby mohly být finanční kompenzace vlastníkům nemovitostí poskytujících ubytování podle vládního usnesení propláceny. Současně Krajský úřad Ústeckého kraje zřizuje od pondělí 28. března 2022 speciální call centrum (tel.: 475 657 817), které bude zodpovídat veškeré dotazy v souvislosti s tímto procesem od pondělí do pátku v čase 7 až 17 hodin.

Veškeré důležité informace a dokumenty potřebné k uzavření smlouvy s Ústeckým krajem najdete ZDE (podrobně jsou uvedeny přílohou ve výzvě hejtmana).

Žadatel o finanční kompenzaci odešle vyplněné potřebné dokumenty na příslušnou obec s rozšířenou působností (ORP). Ta jeho žádost zkontroluje a postoupí spolu se svým doporučením na krajský úřad. Úředníci poté vyzvou žadatele k doplnění chybějících údajů či odstranění nesrovnalostí, popř. rovnou k podpisu smlouvy. Poskytovatel ubytování bude pak pravidelně zasílat na příslušnou e-mailovou adresu hlášení o změnách v počtu ubytovaných osob. Uzavřená smlouva s Ústeckým krajem bude platná do konce nouzového stavu vyhlášeného Poslaneckou sněmovnou Parlamentu České republiky, nebo do zrušení platného vládního usnesení.

Krajský úřad Ústeckého kraje se vynasnaží celý proces řídit transparentně a průběžně jej zdokonalovat. Pravidelně bude také na svých webových stránkách zveřejňovat veškeré související informace a odpovědi na nejčastější dotazy.

Krajské call centrum
Telefon: 475 657 817
Provoz call centra: PO – PÁ 7:00-17:00 hodin
 
Zodpovídá: Bc. Jan Nový
Vytvořeno / změněno: 25.3.2022 / 25.3.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies