Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Krajský úřad se v souvislosti s ostravskými kaly obrátil na premiéra

 
logo ÚK
Krajský úřad Ústeckého kraje zaslal předsedovi Vlády ČR Petru Nečasovi dopis v souvislosti s dovozem ostravských kalů do Ústeckého kraje a jejich plánovaným spalovánímj. Sdružení Čistá Ostrava převezla v minulých týdnech na skládku společnosti CELIO 110 tisíc tun tzv. ostravských kalů, které by měly být v následujících šesti letech spáleny v cementárně Lafarge Cement v Čížkovicích. Rada Ústeckého kraje tento záměr striktně odmítla. V souvislosti s touto zakázkou se rovněž objevily pochybnosti, zda její realizace probíhá v souladu se zadáním výběrového řízení.
Tisková zpráva z 8. 12. 2011
 

 
 

„Žádám Vás, vážený pane předsedo vlády, a to s odkazem na Vaše nedávná vystoupení k této záležitosti, abyste vyvinul veškeré úsilí k prověření tohoto kontraktu a pokusil se najít účinné způsoby, jak by mohla vláda a ministerstva dosáhnout zamezení realizace poslední fáze této státní zakázky,“ uvedl v dopise Milan Zemaník, ředitel Krajského úřadu Ústeckého kraje. Jak dále doplnil, úřad vyčerpal všechny zákonné možnosti, jak zasáhnout do této státní zakázky.

 

Krajský úřad Ústeckého kraje například v rámci řízení o 20. změně integrovaného povolení pro společnost Celio dospěl k jednoznačnému závěru, že přivážené kaly („palivo“ Geobal 4) jsou nebezpečným odpadem. Je třeba vyjádřit politování nad tím, že státní zakázka sanace ostravských lagun, který byl dosud realizován mimo územní působnost Krajského úřadu Ústeckého kraje, se ve fázi finálního zneškodnění odpadu přenáší do Ústeckého kraje.

 

 

 

Kontakt:

Zdeněk Rytíř

oddělení tiskových informací

Ústecký kraj - Krajský úřad

odbor Kancelář hejtmana

Velká Hradební 3118/48

400 02 Ústí nad Labem

Tel.:  475 657 703

fax:   475 657 719

gsm: 602 409 704

www.kr-ustecky.cz

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 8.12.2011 / 8.12.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém