Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Krajský úřad Ústeckého kraje se veřejně omlouvá za nedopatření při výpočtu odměn pro uvolněné členy Zastupitelstva Ústeckého kraje za rok 2020

 
logo ÚK
Na základě podnětu Mgr. Jana Richtera, kterým požádal krajský úřad o kontrolu výpočtu odměny pro uvolněného člena Zastupitelstva Ústeckého kraje ve funkci předsedy finančního výboru v souvislosti s daňovým přiznáním za kalendářní rok 2020, prověřil krajský úřad vyplacené odměny za rok 2020 pro uvolněné členy krajského zastupitelstva, včetně funkce hejtmana.
Tisková zpráva ze dne 4. června 2021
 

 
 

Na základě výše uvedeného podnětu bylo zjištěno, že opravdu došlo k politováníhodnému nedopatření ze strany Krajského úřadu Ústeckého kraje v souvislosti s tím, že nebyla zohledněna současně vykonávaná funkce poslance Parlamentu České republiky spolu s funkcí uvolněného krajského zastupitele u Mgr. Jana Richtera a u Ing. Jana Schillera. Jedná se o právní úpravu platnou s účinností od 1. ledna 2020.

Oba vzniklý přeplatek na základě výzvy krajského úřadu neprodleně uhradili.

Za toto nedopatření nese odpovědnost Krajský úřad Ústeckého kraje, který bezodkladně přijal kroky k nápravě a tímto se Mgr. Janu Richterovi a Ing. Janu Schillerovi veřejně omlouvá.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 4.6.2021 / 4.6.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém