Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Krajský úřad Ústeckého kraje začal s testováním zaměstnanců na COVID-19

 
antigenní testování zaměstnanců
Krajský úřad Ústeckého kraje dnes zahájil bezplatné testování zaměstnanců antigenními testy na COVID-19. Vedle hlavního vchodu vznikl stan, ve kterém probíhá odběr vzorků a vydává se potvrzení s výsledkem testu. Celý proces trvá přibližně 5 až 7 minut. Testování zaměstnanců krajského úřadu je dobrovolné. Odběry zajišťuje nestátní nezisková organizace FOKUS LABE, z. s.
Tisková zpráva ze dne 4. března 2021
 

 
 

V reakci na rozhodnutí vlády o povinném testování zaměstnanců ve firmách zajistil Krajský úřad Ústeckého kraje pro své zaměstnance možnost dobrovolného testování antigenními testy přímo před hlavním vchodem do budovy A krajského úřadu. Zaměstnanci mají testy bezplatné, testovat se mohou v rámci zdravotního pojištění jedenkrát za tři dny.

Pro krajský úřad zajišťuje testování nestátní nezisková organizace FOKUS LABE, z. s. Náklady na provedení testu jsou kryty ze zdravotního pojištění zaměstnanců, krajský úřad poskytl pouze prostory a vybavení pro odběrové místo. FOKUS LABE, z. s., sdružuje odbornou i laickou veřejnost v oblasti péče o duševní zdraví a občany s duševním onemocněním, realizuje komplexní péči komunitního typu o dlouhodobě duševně nemocné, poskytuje klientům služby zaměstnanosti a realizuje sociální podnikání.

„Jsem rád, že se nám v takto krátké době podařilo zajistit testování zaměstnanců krajského úřadu a děkuji neziskové organizaci FOKUS LABE za vstřícnou spolupráci. Krajský úřad zaměstnává přes 600 pracovníků a dobrovolné testování je dalším preventivním krokem, jak zamezit šíření nákazy,“ uvedl ředitel krajského úřadu Jiří Holub. „Pokud by zaměstnanci vyšel pozitivní test, musí okamžitě kontaktovat svého nadřízeného, vrátit se do svého bydliště a informovat svého praktického lékaře. Na pracoviště by vůbec nevstoupil,“ doplnila informace vedoucí odboru kancelář ředitele Nikola Jahodová Rennerová.

antigenní testování zaměstnanců
Odběrový stan se nachází u hlavního vchodu do krajského úřadu

 

antigenní testování zaměstnanců
Zaměstnanec předloží vyplněný formulář s údaji o zdravotním pojištění a kontakty

 

antigenní testování zaměstnanců
První den se nechává otestovat také ředitel Krajského úřadu Ústeckého kraje Jiří Holub

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 4.3.2021 / 4.3.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém