Orientační nabídka


 

Krajští představitelé uctili v Teplicích památku obětí holocaustu

Den památky obětí holocaustu uctili v pátek 28. ledna u památníku bývalé synagogy v centru Teplic představitelé Židovské obce Teplice, zástupci okolních měst, Ústeckého kraje, žáci Střední průmyslové školy Teplice a veřejnost.
Tisková zpráva ze dne 28. ledna 2022
Holocaust Teplice
 

 
 
Všichni přítomní tak tichou vzpomínkou uctili památku šesti milionů nevinných lidí převážně židovského původu, kteří přišli během 2. světové války o život. Před 77 lety (27. ledna 1945) byl osvobozen nacistický koncentrační a vyhlazovací tábor v polské Osvětimi. A právě tento den se stal Mezinárodním dnem památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. Připomíná nám hrůzné události druhé světové války.

„Již nikdy nesmíme dopustit, aby lidé zažívali taková zvěrstva. Veďme proto naše děti k osvětě, aby i ony věděly, jakých nelidských činů jsou totalitní vlády schopné. Dovolte mi vzdát hold všem obětem holokaustu i jejich rodinám. Ať jejich odkaz žije ve vzpomínkách nás všech,“ uvedl při proslovu hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

Se svým projevem vystoupil také například ředitel Památníku Terezín Jan Roubínek. Před pomníkem zazpívaly českou a izraelskou hymnu a také pár židovských písní děti z pěveckého sboru Poupata Teplice. 

Za Ústecký kraj byl přítomen hejtman Jan Schiller, radní pro majetek a investice Tomáš Rieger, radní pro finance Jan Růžička, předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zdenka Vachková, předsedkyně výboru pro národnostní menšiny Karolína Žákovská a předseda výboru pro kulturu a památkovou péči Vlastimil Skála.

01
Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (vlevo) spolu s předsedou Židovské obce Teplice Michaelem Lichtensteinem 

02

Za Ústecký kraj položil hejtman Schiller k pomníku květinu

 

03
Lidé na náhrobek kladli kamínky. Kámen totiž přetrvá věky a stejně tak by měly trvat i vzpomínky

 

04
Vlevo pěvecký sbor Poupata Teplice

05
Zleva: Tomáš Rieger, radní pro oblast majetku a investic, Zdenka Vachková, předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost, Jan Růžička, radní pro oblast financí, hejtman Jan Schiller, Karolína Žákovská, předsedkyně výboru pro národnostní menšiny a Vlastimil Skála, předseda výboru pro kulturu a památkovou péči

06

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 28.1.2022 / 28.1.2022 | Zveřejnit od: 28.1.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies