Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Krajští záchranáři dostali dvě nová vozidla financovaná Nadací ČEZ

 
ZZS ÚK
Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje (ZZS ÚK) dnes převzala na výjezdové základně v Rumburku od představitelů kraje a manažerky regionální komunikace Nadace ČEZ dvě nová zdravotnická SUV vozidla v hodnotě tří miliónů korun.
Tisková zpráva ze dne 24. září 2020
 

 
 

Jedná se o záchranářská vozidla Škoda Kodiaq 2,0 TDi 140kw 4x4 se zástavbou pro Rychlou lékařskou pomoc v Randez-vous systému, která byla pořízena díky příspěvku Nadace ČEZ v rámci projektu Zdravotnická vozidla SUV s vybavením. Vozidla stála dohromady 3.023.678 korun, z toho celkem 3 milióny představuje příspěvek Nadace ČEZ. Zbytek uhradil Ústecký kraj.

Vozidla budou sloužit k poskytování přednemocniční neodkladné péče osobám se závažným postižením zdraví, nebo v přímém ohrožení života. Jsou vybavena tak, aby umožňovala poskytování akutní zdravotní péče, včetně sledování ukazatelů základních životních funkcí pacienta během jeho ošetření. Jedno vozidlo bude sloužit k poskytování neodkladné péče v systému Rychlé lékařské pomoci Rendez-vouz v oblasti Šluknovského výběžku s umístěním na výjezdové základně v Rumburku. Druhé vozidlo bude umístěno v Ústí nad Labem.

Slavnostní předání vozidel se odehrálo za účasti 1. náměstka hejtmana Martina Kliky, náměstka hejtmana pro oblast zdravotnictví Stanislava Rybáka a manažerky regionální komunikace Nadace ČEZ Soni Holingerové. Za Zdravotnickou záchrannou službu Ústeckého kraje vozidla přebral technický náměstek ředitele Michal Urban. Vozidla si přišli prohlédnout také někteří starostové z okolních měst a obcí ve Šluknovském výběžku.

„Ústecký kraj se dlouhodobě stará o zdravotní péči na území celého regionu. K tomu samozřejmě patří také péče o vybavenost zdravotnické záchranné služby, naší krajské příspěvkové organizace. V posledních letech kraj například zrekonstruoval nebo nově vystavěl osm výjezdových základen zdravotnické záchranné služby a pořídil desítky nových moderně vybavených zdravotnických vozidel. Věřím, že díky tomuto daru se podaří zachránit mnoho lidských životů. Jsem rád, že existují lidé, kteří si váží práce a činnosti zdravotnické záchranné služby stejně jako Ústecký kraj. Proto Nadaci ČEZ patří velké poděkování,“ sdělil 1. náměstek hejtmana Martin Klika.

ZZS ÚK
Martin Klika, 1. náměstek hejtmana, se zdraví s technickým náměstkem ZZS ÚK Michalem Urbanem...

 

ZZS ÚK
… a prohlédl si vybavení vozu z pozice řidiče

 

ZZS ÚK
Za Nadaci ČEZ se předání zúčastnila Soňa Holingerová...

 

ZZS ÚK
… a vozy si prohlédl také náměstek hejtmana Stanislav Rybák

 

ZZS ÚK
Vybavení obou vozů odpovídá požadavkům ZZS ÚK...

 

ZZS ÚK
… což si potvrdili Martin Klika i Michal Urban při vzájemném rozhovoru

 

ZZS ÚK
Martin Klika i Stanislav Rybák poděkovali Nadaci ČEZ a zdůraznili význam ZZS ÚK, krajské příspěvkové organizace

 

ZZS ÚK
Obě vozidla jsou řádně označena...

 

ZZS ÚK
… a budou sloužit ve Šluknovském výběžku a v Ústí nad Labem

ZZS ÚK
Představení vozidel se zúčastnili i starosta Rumburku Lumír Kus (druhý zleva) a starostka Šluknova Eva Džumanová (třetí zleva)

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 24.9.2020 / 24.9.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém