Orientační nabídka


 

Královské město Kadaň zabodovalo v soutěži DestinaCZe 2016

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Kadaň město
Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.
Tisková zpráva ze dne 11. října 2016
 

 
 

„Vítězství Kadaně v kategorii, vyhlášené u příležitosti celorepublikových oslav 700. výročí narození císaře Karla IV., je velkým úspěchem. Odráží i skutečnost, že jak naše Destinační agentura, tak město Kadaň věnovaly připomínce výročí velkou pozornost,“ neskrývala radost ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří Libuše Novotná Pokorná. Kadaň získala v hlasování přes čtyři tisíce hlasů a nechala za sebou i tak známé místo jako Karlštejn. Účast v hlasování přitom byla téměř o polovinu větší než vloni. Více o soutěži na http://www.soutezdestinacze.cz.

Dolní Poohří uspělo v hlasování také v prvním ročníku v roce 2014, kdy se nejatraktivnějším místem ČR stal nedostavěný chrám v Panenském Týnci na Lounsku. Absolutní vítěz ankety, zařazený do kategorie Genius Loci, si odnesl přes 22 tisíc hlasů. Žatecký Chrám chmele a piva pak zvítězil s více než deseti tisíci hlasy v kategorii Fénix – znovuzrozený projekt. „Úspěch již třetí lokality Dolního Poohří ukazuje, že je tento region turisticky atraktivní a může nabídnout návštěvníkům nevšední zážitky,“ dodává Libuše Novotná Pokorná.

Jen několik kilometrů východně od oceněného města, se v Žatci v sobotu 15. října od 13. hodin uskuteční slavnostní zakončení turistické sezony v Dolním Poohří s Karlem IV. Destinační agentura Dolní Poohří připomínala po celý rok 700. výročí králova narození a jeho význam v regionu podél Ohře. Tomuto tématu se věnuje i nová kniha, kterou agentura na oslavě pokřtí. Oslavy se odehrají v sobotu odpoledne na Žižkově náměstí před žateckým pivovarem. Začnou ale u Městského divadla, odkud se ve 13 hodin vydá průvod družiny Karla IV., kterého stejně jako při letních oslavách v Klášterci nad Ohří ztvární herec Mojmír Maděrič. Podrobnosti o Dolním Poohří na http://www.branadochech.cz/cz/dolnipoohri/.

01

02
Kadaň jako na dlani

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 11.10.2016 / 11.10.2016 | Zveřejnit od-do: 11.10.2016-10.11.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém