Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Krásná Lípa: Mezinárodní konference o turismu

 
ČŠ
V centru Českého Švýcarska, v Krásné Lípě, se dnes a zítra koná mezinárodní konference Turistická destinace 2010. V Domě ČŠ ve čtvrtek rokuje po celý den více než stovka účastníků ze tří zemí Evropy – Česka, Německa a Itálie. Zítřek bude patřit postkonferenčním exkurzím.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 25. listopadu 2010

   Excelentní turistická destinace starého kontinentu za rok 2009, nositel titulu EDEN, hostí dnes a zítra účastníky mezinárodní konference s tématem rozvoje turistických destinací, jejich produktů, řízení a marketingu.  V Domě Českého Švýcarska připravili organizátoři ze zdejší obecně prospěšné společnosti, za finančního přispění Regionálního operačního programu Severozápad a ve spolupráci s dalšími institucemi – záštitu převzal Ústecký kraj a česká ministerstva životního prostředí a pro místní rozvoj - zajímavé přednášky o rozvoji cestovního ruchu a turismu. Konferenci zahájil radní Ústeckého kraje Radek Vonka, jenž má v gesci  právě tuto oblast, a mimo jiné představil projekt Brána do Čech. Ten má pomoci Ústeckému kraji zvýšit návštěvnost zajímavých destinací kraje turisty od nás i ze zahraničí.

     Ve čtyřech blocích se účastníci v přednáškách i následných diskusích zabývali vedle rozvoje destinací také oblastí šetrné turistiky i ekoturistiky. Ta je formou tzv. geoturistiky, která pomáhá při poznávání biologického vývoje Země s důrazem na větší péči o krajinné dědictví.  Tématem přednášek byly např. marketingové nástroje, redukce negativních dopadů turistiky zvláště v národních parcích (nejvyšší kategorie chráněného území) nebo naopak kladné příklady přínosu turismu na rozvoj daného území. K těm patří ekonomika oblasti, vyšší zaměstnanost, rozvoj podnikání a podobně. Hovořilo se také o jednotlivých stylech působení na cílové skupiny od mládeže až po seniory, o využívání elektronických peněženek na placení služeb nebo o zatraktivnění nabídky konkrétních turistických destinací u nás, v Evropě i v zámoří.

   Jak mi řekl radní Ústeckého kraje Radek Vonka, krásnolipská konference zapadá do snahy Ústeckého kraje řídit turistický ruch prostřednictvím destinačních agentur: „Jsem rád, že mezi účastníky konference byli právě zástupci nově zakládaných destinačních agentur z našeho regionu a měli tak možnost seznámit se s nejnovějšími trendy rozvoje cestovního ruchu v Evropě."

   Na teoretickou část konference naváže páteční exkurze účastníků do Národního parku v Saském Švýcarsku, kde se seznámí s prací tamního destinačního managementu.

 

Připravil Mgr. Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

1
Dům Českého Švýcarska v Krásné Lípě, který byl zpřístupněn před třemi roky

2

3
Mezinárodní konferenci zahájil člen Rady Ústeckého kraje Radek Vonka

4

5
Mimo jiné o managementu turistických destinací hovořil Fabio Sacco

z Fakulty ekonomie Univerzity Trento (Itálie)

6
7

8

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 25.11.2010 / 25.11.2010 | Schváleno / Zrušeno: 25.11.2010 / 24.12.2010

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém