Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > aa

 

Krásná Lípa patřila folklorním písním a tancům

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
web
V rámci VIII. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Krásná Lípa, který krajští zastupitelé schválili do vyhlášeného programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje, se od pátku 17. do neděle 19. června představily hned na několika místech regionu soubory nejen z České republiky, ale například i z Polska, Lotyšska či Slovenska.
Tisková zpráva z dne 19. června 2016
 

 
 

Hlavním hostitelem festivalu je již tradičně Krásná Lípa, doprovodné programy proběhly v pátek také v Chřibské, Šluknově a Doubicích. Bohatý sobotní program lidových písní a tanců v Krásné Lípě pak doplnil v rámci probíhajícího Mezinárodního hudebního festivalu Česká Kamenice také koncert big bandů.

„Také tuto akci, byť se koná jednou za dva roky, jsme vzhledem k jejímu významu a přesahu hranic kraje schválili do programu Rodinného stříbra,“ vysvětlila krajská radní pro oblast kultury a památkové péče Jitka Sachetová při své sobotní návštěvě Krásné Lípy, kam zavítala spolu s krajskými zastupiteli Pavlem Vodseďálkem a Jaroslavem Horákem. Rok od roku rostoucí kvalitu festivalu si pochvalovala také místostarostka Krásné Lípy Jana Drobečková. Samotný vznik akce pak vysvětlila jeho umělecká ředitelka a zakladatelka a také vedoucí folklorního souboru Lužičan v jedné osobě, Naďa Semelková: „Festivalem si plním svůj sen organizovat malou Strážnici tady u nás, na severu.“ Jak dodala, s ohledem na výchovu mladých následovníků, kteří sbírají ocenění v celorepublikových soutěžích, tradice folklorních písní a tanců v Krásné Lípě hned tak neskončí.

Letošní krojovaný průvod účastníků spojili organizátoři vtipně s moderní technikou. Každý ze souborů doprovázela vozidla s označením názvu a místa, odkud na festival přijel.    

web
Organizátoři zvolili netradiční prezentaci účastníků pomocí techniky

web
Do Krásné Lípy zavítali také zástupci Ústeckého kraje, radní Jitka Sachetová (uprostřed) a zastupitelé Pavel Vodseďálek (vpravo) a Jaroslav Horák.

web
Průvod roztančily také místní soubory

 

 

web
 Logo programu Rodinného stříbra Ústeckého kraje prezentovali organizátoři na každém kroku

web
Krojovaný průvod cestou na Křinické náměstí v Krásné Lípě

web

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 19.6.2016 / 19.6.2016 | Zveřejnit od-do: 19.6.2016-19.7.2016

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém