Orientační nabídka


 

Krásné bydlení pro dvaatřicet dětí

a
Další z několika dětských domovů, které zřizuje Ústecký kraj -ve Vysoké Peci, prošel náročnou rekonstrukcí. Investiční náklady činily 35 milionů korun a za dvanáct měsíců tu firma AMP, a.s. Chomutov odvedla výbornou práci. Projektantem byla společnost Multitechnik, divize 2, rovněž ze sousedního okresního města.
 

 
 

Tisková zpráva z 21. ledna 2010

V Dětském domově ve Vysoké Peci na Chomutovsku, jenž je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, byla ukončena dvanáctiměsíční rekonstrukce a obligátním přestižením pásky hejtmankou Janou Vaňhovou byl dvaatřiceti dětem a mladým lidem předán do užívání nový domov. Nákladem přibližně 35 milionů tu financemi Regionálního operačního programu Regionu soudržnosti Severozápad, tedy z evropských peněz, za přispění státu i z rozpočtu kraje byla rekonstruována hlavní budova domova. Na téměř dvanácti stech čtverečních metrech tu přibyly nové bytové jednotky  pro osm dětí s ložničkami vždy pro dva klienty, nádherná sociální zařízení i zázemí s jídelnou, kuchyní i třeba prádelnou. Součástí celé  investiční akce byla i tolik potřebná úprava příjezdové cesty. Je to sem z Vysoké Pece poněkud do kopce a už tahle extremní  zima komunikaci prověřila.  Jak řekla krajská hejtmanka, děti tu mají vynikající prostředí a jistě ho využijí za pomoci vychovatelek, sociální pracovnice a dalšího personálu domova k tomu, aby se tu připravily pro budoucí samostatný život. Ústecký kraj každoročně věnuje desítky milionů korun na podobné rekonstrukce a investiční akce, a nejen dětských domovů.  Tady ve Vysoké Peci se myslelo samozřejmě i na úspory, ne na dětech, to v žádném případě, ale na šetření energií. Proto má budova nové zateplení, moderní okna, co nepropustí teplo, a na mansardové střeše zcela nové solární kolektory pro ohřev vody. Jestliže tu dříve  platili měsíční zálohy na elektřinu ve výši 28 tisíc korun, nyní to bude pouhá čtvrtina (naopak o trochu více se zvednou zálohy na plyn, poněvadž budovu tu vytápějí tímto médiem).

   Nově zrekonstruovanou budovu, ale také sousední, kterou dal postavit Ústecký kraj ze svého rozpočtu před třemi roky, tu využívá 32 klientů ve věku od 2 – 19 let a v jednadvacetičlenném personálu je například osm vychovatelek, jedna „střídající“ vychovatelka a jedna sociální pracovnice. A také ředitelka Libuše Houdová, jež byla v úterý kromě dětí asi tou nejšťastnější osobou v Dětském domově ve Vysoké Peci.

 

Připravil Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

1
Rekonstruovaná budova Dětského domova ve Vysoké Peci

2

3
Vpravo je hejtmanka J. Vaňhová, vlevo ředitelka DD L. Houdová

4

5

6

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 21.1.2010 / 21.1.2010 | Schváleno / Zrušeno: 21.1.2010 / 20.2.2010
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém