Orientační nabídka


 

Krátce z Bruselu

a
Hejtmanka Jana Vaňhová se tento týden zúčastnila 93. plenárního zasedání Výboru regionů v Bruselu, na které dorazili i další hejtmani z České republiky. Náplní zahraničního programu bylo i setkání s předsedou Teplárenského sdružení ČR Mirkem Topolánkem.
Tisková zpráva ze 16. prosince 2011
 

 
 

Za Českou republiku se plenárního zasedání zúčastnili hejtmani Ústeckého, Karlovarského a Libereckého kraje a zastupitel města Plzeň a místopředseda české národní delegace Petr Osvald. Mimo jiné se projednávaly například energetická účinnost, podpora zemědělských produktů a integrace Romů. Zmínilo se i téma menšího počtu správních úkonů pro občany. V rámci druhého dne zasedání vystoupil předseda Evropské komise José Manuel Barroso, který nastínil pracovní program komise na rok 2012 a stanovil priority, na které se zaměří. Na závěr Výboru regionů se odehrálo slavnostní předání ceny Evropské zelené město za rok 2012, kterým se stala Vitoria ve Španělsku.

 

Schůzka Jany Vaňhové s Mirkem Topolánkem měla na programu především krátkou prezentaci Teplárenského sdružení ČR, která se zaměřila na význam teplárenství a roli uhlí v české energetice. Vyjmenovaly se aktuální problémy na trhu - rostoucí cena uhlí, uplynutí platnosti dlouhodobých smluv či návrh směrnice o energetické účinnosti. Obě strany si slíbily brzké oficiální jednání v Ústeckém kraji.

 

Obecné informace k Výboru regionů:

 

Výbor regionů je poradním orgánem EU složeným z  344 představitelů evropských regionálních a místních úřadů a Českou republiku v něm reprezentuje 12 zástupců, nominovaných Asociací krajů ČR a Svazem měst a obcí, mezi nimi je také hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. Jeho cílem je zapojit orgány místní a regionální samosprávy a komunity, které reprezentují, do rozhodovacího procesu v EU a informovat je o politikách unie. Evropský parlament a Rada jsou povinny konzultovat Výbor v oblastech týkajících se regionů a měst.

 

Připravila:

Mgr. Alena Tichá

oddělení tiskových informací

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Tel.: 475 657 741, 734 412 962

ticha.a@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 16.12.2011 / 16.12.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies