Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Křesadlo 2010 - cena pro dobrovolníky

 
A
Od pátku 3. 12. můžete na nominačních formulářích, které budou zpřístupněny na webových stránkách ústeckého Dobrovolnické centra (www.dcul.cz) navrhnout kandidáty na udělení ceny Křesadla. Na snímku vedle je záběr z udílení cen před dvěma roky…
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 2. prosince 2010

Krajské ocenění dobrovolníků „Křesadlo 2010 – Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“ převezme v březnu příštího roku šestice těch, které můžete nominovat i vy! Období pro zasílání návrhů dobrovolníků, kteří významně pomáhali lidem ve svém okolí, potrvá od 5. prosince do 31. ledna. Dobrovolnické centrum v Ústí nad Labem, které akci pravidelně připravuje, spouští tuto nominační kampaň při příležitosti celosvětově uznávaného Mezinárodního dne dobrovolnictví. Rok 2011 je vyhlášen Evropským rokem dobrovolných činností na podporu aktivního občanství, o to slavnostnější celá akce bude.

   Prestižní cena Křesadlo je udělována pravidelně jedenkrát ročně šesti lidem - dobrovolníkům, kteří se významným způsobem účastní dobrovolnických aktivit v Ústeckém kraji, ať už jde o pomoc osamělým osobám, nejstarší generaci nebo třeba dětem ze sociálně slabých rodin. Křesadlo je v tomto případě symbolem vykřesané jiskřičky lidství. Smyslem udělování ocenění je nejen ocenit dobrovolníky, ale rovněž šířit myšlenku dobrovolnictví do povědomí široké veřejnosti. Novinkou letošního ročníku bude udělení sedmé ceny Křesadlo pro dobrovolníka v sousedním Libereckém kraji. Dobrovolnické centrum je občanským sdružením, které se dlouhodobě věnuje vytváření a koordinaci dobrovolnických projektů a aktivit, jejichž cílem je zapojení a zkvalitnění života sociálně znevýhodněných skupin obyvatel.

   Jak potvrdila ředitelka Dobrovolnického centra Mgr. Lenka Černá, slavnostní ceremoniál spojený s předáváním cen proběhne 17. března 2011 v ústeckém Činoherním studiu. Generálním partnerem je i tentokráte společnost Knauf Insulation, která dlouhodobě podporuje občanský sektor na Ústecku a Teplicku.

   Záštitu nad Křesadlem 2010 převzali hejtmanka Jana Vaňhová a ústecký primátor Vít Mandík.

Připravila Andrea Hacková
           zástupkyně ředitelky, Dobrovolnické centrum, o.s.
          
Prokopa Diviše 1605/5, 400 01 Ústí nad Labem
           tel.,fax: +420475216684,  e-mail: andrea@dcul.cz
           www.dcul.cz

 

1

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 2.12.2010 / 2.12.2010 | Schváleno / Zrušeno: 2.12.2010 / 1.1.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém