Orientační nabídka


 

Krizový štáb Ústeckého kraje projednal činnost KACPU a situaci v regionu v souvislosti s přijímáním ukrajinských uprchlíků

V úterý 12. dubna 2022 zasedal Krizový štáb Ústeckého kraje (KŠÚK), aby na svém pravidelném jednání zhodnotil činnost Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU). Od začátku fungování KACPU zaregistrovalo již 11 686 osob, kteří do Ústeckého kraje dorazili, v průměru se registruje cca 100 – 200 osob denně. Ubytování přes KACPU bylo zajištěno 2 341 osobám. Podle statistiky Ministerstva vnitra je v Ústeckém kraji registrováno celkem 14 834 uprchlíků.
Tisková zpráva ze dne 12. dubna 2022
krizový štáb
 

 
 

Krajská zdravotní, a. s., provozuje tzv. UA POINTY pro poskytování urgentní zdravotní péče pro uprchlíky ve svých nemocnicích v Ústí nad Labem, v Děčíně a v Mostě – více informací: ZDE.

CALL CENTRUM (infolinka) krajského úřadu pro poskytovatele ubytovacích kapacit (právnické osoby), na které podává informace k finančním kompenzacím a uzavírání smluv, je v provozu od pondělí do pátku v čase 7:00 až 17:00 hodin (kromě 15. a 18. dubna – státní svátek) na telefonním čísle: 475 657 817 – za týden vyřídila přes 300 telefonátů – více informací: ZDE.

Krajský úřad nadále provozuje centrum materiální pomoci Ukrajině. Od pondělí do pátku v čase 7:00 až 17:00 hodin (kromě 15. a 18. dubna – státní svátek) centrum shromažďuje poskytnuté materiální dary, převážně lůžkoviny – více informací: ZDE.

Provozní doba Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU) v Ústí nad Labem je od 8:00 do 20:00 hodin. Mimo tuto provozní dobu poskytne KACPU příchozím na stejném místě možnost ubytování v režimu dočasného nouzového přístřeší. Přizpůsobila se tomu činnost všech organizací a institucí, které v KACPU působí. Obrátit se na něj lze prostřednictvím e-mailové adresy kacpu@ulk.izscr.cz nebo telefonicky na linku 974 444 444

Nejaktuálnější informace nejen pro občany Ukrajiny najdete na platformě www.nasiukrajinci.cz. Další informace a dokumenty, včetně informací k poskytování finančních kompenzací, naleznete na webových stránkách Ústeckého kraje: ZDE.

Krizový štáb Ústeckého kraje je orgán pro řešení krizových situací, řešící v reálném čase konkrétní situaci. Doporučení krizového štábu směřují ke zvládnutí situace za pomoci předem připravených postupů a nástrojů. Oproti tomu Bezpečnostní rada Ústeckého kraje provádí analýzu hrozících rizik, stavu připravenosti a rozhoduje o realizaci preventivních opatření. Rozhodnutí bezpečnostní rady jsou konána za účelem připravenosti na hrozící nebezpečí.

Bezpečnostní rada Ústeckého kraje (dále jen "bezpečnostní rada kraje") je zřízena v souladu s ustanovením § 24 odst. 1, zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení, ve znění pozdějších předpisů, jako poradní orgán hejtmana pro přípravu na krizové situace. Projednává a posuzuje stav zabezpečení a stav připravenosti na krizové situace na území kraje Ústeckého kraje. Předsedou bezpečnostní rady kraje je hejtman Ústeckého kraje.   Bezpečnostní radu kraje svolává předseda bezpečnostní rady kraje podle plánu práce na kalendářní rok a to nejméně dvakrát ročně nebo v případě naléhavé potřeby mimořádně na základě svého rozhodnutí nebo žádosti člena bezpečnostní rady kraje.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 12.4.2022 / 12.4.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém