Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Krizový štáb, schůze Rady Ústeckého kraje, tiskový brífink – den plný jednání

 
RÚK
Ve středu 25. listopadu zasedal v dopoledních hodinách Krizový štáb Ústeckého kraje, na své 2. schůzi se sešla Rada Ústeckého kraje, odpoledne proběhla videokonference s obcemi s rozšířenou působností a v podvečer proběhl první on-line tiskový brífink vedení kraje se zástupci médií. Kraj zažil den plný jednání.
Tisková zpráva ze dne 26. listopadu 2020
 

 
 

Jednání krajského krizového štábu proběhlo tradičně v prezenční i distanční formě prostřednictvím videokonference. Ústecký kraj obdržel od Správy státních hmotných rezerv 9 přístrojů pro umělou plicní ventilaci typu ZOLL EMV+ 731, které byly rozděleny do nemocnic v regionu. V příštím týdnu končí lhůta pro nasazení příslušníků Armády České republiky jako výpomoc v nemocnicích. Ústecký kraj bude přes centrální dispečink žádat o její prodloužení. Situace v regionu v souvislosti s onemocněním COVID-19 se oproti minulému týdnu ve všech oblastech a parametrech mírně zlepšila, nově se řeší výskyt onemocnění v Dětském domově v Krupce. Činnost trasovacího centra na krajském úřadě bude prodloužena do konce kalendářního roku 2020.

Rada Ústeckého kraje se poprvé sešla v jednacím sále Rady krajského úřadu na své 2. schůzi, která se protáhla do odpoledních hodin. Po schůzi proběhl první on-line tiskový brífink členů vedení Ústeckého kraje se zástupci médií, kterého se zúčastnili hejtman Jan Schiller, náměstek hejtmana Jiří Kulhánek a náměstek hejtmana Jiří Řehák.

„Rádi bychom touto formou komunikovali s médii pravidelně po každé schůzi Rady Ústeckého kraje. Domluvili jsme se, že obvyklé jednací dny Rady budou středy a tiskový brífink proběhne ještě ve stejný den odpoledne formou videokonference,“ uvedl při tiskovém brífinku hejtman Schiller. Oba náměstci hejtmana doplnili, že se budou tiskových brífinků pravidelně účastnit společně s hejtmanem a v případě potřeby je doplní i další z členů Rady Ústeckého kraje.

Na prosincové zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje Rada předloží návrh rozpočtového provizoria, které by mělo trvat od 1. ledna 2021 do doby schválení rozpočtu Ústeckého kraje na příští kalendářní rok. Nejdéle by pak rozpočtové provizorium mělo trvat do 31. března 2021. Na přípravě krajského rozpočtu se intenzivně pracuje. Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller rovněž informoval média o tom, že výběrové řízení na pozici ředitele Krajského úřadu Ústeckého kraje bude vypsáno znovu a proběhne do konce kalendářního roku.

Příští jednání krajského krizového štábu se uskuteční v pravidelném termínu ve středu 2. prosince 2020 a 3. schůze Rady Ústeckého kraje proběhne ve středu 9. prosince 2020.

RÚK
Rada Ústeckého kraje se poprvé sešla v jednacím sále na krajském úřadě

 

krizový štáb
Videokonference pomáhá při jednání krizového štábu

 

krizový štáb
Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller při jednání krajského krizového štábu

 

krizový štáb
Náměstkyně a statutární zástupkyně hejtmana Lubomíra Mejstříková

 

krizový štáb

 

krizový štáb
Náměstci hejtmana Jiří Kulhánek (uprostřed) a Jiří Řehák (vpravo) při tiskovém brífinku

 

krizový štáb

 

krizový štáb

krizový štáb
Den plný jednání absolvoval hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller

 

RÚK
Z jednacího sálu Rady Ústeckého kraje


 

Krizový štáb, Rada a tiskový brífink Ústeckého kraje - 25. 11. 2020

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 26.11.2020 / 26.11.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém