Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Krizový štáb Ústeckého kraje dnes jednal o aktuální situaci v regionu

 
krizový štáb
V úterý 27. října opětovně zasedal pod vedením hejtmana Oldřicha Bubeníčka Krizový štáb Ústeckého kraje, který v pravidelných týdenních intervalech řeší zásadní otázky týkající se pandemie koronaviru na území regionu. Dnešního zasedání se zúčastnil na základě pozvání od hejtmana rovněž poslanec a člen Zastupitelstva Ústeckého kraje Jan Schiller.
Tisková zpráva ze dne 27. října 2020
 

 
 

Krajský koordinátor intenzivní péče Josef Škola formou prezentace informoval o vývoji situace kolem pandemie koronaviru a lůžkových kapacitách nemocnic na území našeho regionu. Na toto téma navázala ředitelka Krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem Lenka Šimůnková, která informovala o počátcích přehlcení trasovacího systému v souvislosti s počtem nakažených zaměstnanců Krajské hygienické stanice a nedostatečným personálním kapacitám.

Ústecký kraj proto školí dalších osm zaměstnanců krajského úřadu, kteří pomohou v rámci krajského trasovacího centra s obvoláním vytipovaných osob, které vešly v kontakt s pozitivně testovaným člověkem na onemocnění COVID-19. V rámci režimu home-office budou s trasováním pomáhat i policisté a občanští zaměstnanci. Krajské trasovací centrum uskutečnilo za minulý týden 582 telefonních hovorů.

Opětovně bylo poukázáno na problém ohledně využívání služeb Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje od klientů, kteří bez výrazných covidových příznaků volají sanitní vozy k převozu na odběrová místa bez akutní potřeby. Problematika Šluknovského výběžku, kde chybí funkční spádová nemocnice, bude řešena formou videokonference se zástupci Mezinárodního i Českého červeného kříže.

Kapacita lůžek v Ústeckém kraji je v tuto chvíli stále dostačující, ale rychle se plní, plicních ventilátorů je dostatek. Odběrová místa v rámci Krajské zdravotní, a. s. rozšiřují své provozní hodiny a fungují každý den, i během svátků. Nové odběrové místo vzniká v Kadani. K dispozici by měl také již být mobilní odběrový tým. Jeden bude zajišťovat teplická nemocnice, další zajišťuje Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje. Ten také zajišťuje na vyžádání plošnou dezinfekci v místech, kde je to potřeba.

Policisté zatím zvládají běžný výkon služeb. Nový ředitel Krajského vojenského velitelství v Ústí nad Labem Vítězslav Křiček informoval o nasazení 12 vojáků v rámci výpomoci v Podbořanech a nově i o schválení nasazení 20 vojáků v Jirkově v zařízeních poskytující sociální služby. Žádosti koordinuje tajemník Krizového štábu Ústeckého kraje Marcel Kucr a musí je následně schválit generální štáb Armády České republiky.

Na dnešním zasedání vydal Krizový štáb Ústeckého kraje usnesení, kterým:

  • schvaluje finanční příspěvek ve výši 50 tisíc korun na pohonné hmoty pro Krajské koordinační centrum dobrovolnické pomoci v Ústí nad Labem,
  • ukládá zajištění nákupu ochranných obleků, které budou sloužit k doplnění pohotovostních ochranných setů pro zařízení poskytující sociální služby, které požádají Ústecký kraj o pomoc při plošném výskytu onemocnění COVID-19.

Obojí bude financováno z Fondu pro mimořádné události Ústeckého kraje. Krizový štáb Ústeckého kraje se opětovně sejde příští týden, a to tradičně ve středu 4. listopadu 2020. Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček vyzývá občany a obyvatele regionu, aby dodržovali všechna platná vládní opatření v souvislosti se šířením pandemie.

krizový štáb
Hejtman Oldřich Bubeníček (vlevo) předsedá krajskému krizovému štábu

 

krizový štáb
Krizový štáb Ústeckého kraje zasedá v budově krajského úřadu

 

krizový štáb
Poslanec a krajský zastupitel Jan Schiller (vlevo) se zúčastnil zasedání jako host

 

krizový štáb
Zasedání probíhá prezenční i distanční formou pomocí videokonference

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 27.10.2020 / 27.10.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém