Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Krizový štáb Ústeckého kraje hodnotil situaci v regionu po Velikonocích

 
20 let
Aktuální informace od jednotlivých členů krajského krizového štábu, situaci na hraničních přechodech, zapojení dvou odběrových týmů Armády České republiky, zřízení třech nových odběrových míst pro občany, situaci ve veřejné dopravě – nejen tato témata řešil dnes krajský krizový štáb pod vedením hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.
Tisková zpráva ze dne 14. dubna 2020
 

 
 
  • Do centrálního skladu na krajském úřadě během prodlouženého víkendu dorazily dalších zásilky osobních ochranných pomůcek, závozy pokračují nadále i během tohoto týdne. Do regionu dorazily potřebné ochranné obleky, roušky, rukavice, ochranné brýle a rychlotesty.
  • Ústecký kraj v tomto týdnu projedná a rozhodne o obnovení odbavování cestujících v prostředcích veřejné dopravy. Ve vlacích začalo odbavování cestujících obvyklým způsobem již dnes a v autobusové dopravě by měl být běžný způsob odbavování cestujících zaveden nejpozději v pondělí 20. dubna. Ústecký kraj odhaduje ztráty na příjmech z provozu veřejné dopravy v této souvislosti na 50 – 60 miliónů korun měsíčně.
  • Krizový štáb zajišťuje zřízení tří nových odběrových míst pro občany s podezřením na nakažení koronavirem. Nová odběrová místa vzniknou v Žatci, Litoměřicích a Rumburku. Zprovoznění odběrového místa v Žatci se plánuje na čtvrtek 16. dubna a zbylých dvou pak nejpozději v pondělí 20. dubna.
  • Armáda České republiky sestavila dva vojenské odběrové týmy, které v součinnosti s Krajskou hygienickou stanicí Ústeckého kraje pomáhají odebírat vzorky na testování v souvislosti s koronavirem.
  • V Ústeckém kraji je nadále otevřeno vybraných 28 školských zařízení, do kterých mohou své děti přednostně umístit pracovníci krajského integrovaného záchranného systému.
  • Zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje se uskuteční v pondělí 20. dubna 2020.
  • Vedení Ústeckého kraje děkuje všem obyvatelům, že nadále dodržují a respektují všechna opatření nařízená vládou ČR v souvislosti se šířením nákazy koronavirem.
  • Po jednání krizového štábu seznámili přítomné zástupce médií s výstupy hejtman Oldřich Bubeníček a 1. náměstek hejtmana Martin Klika.
 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 14.4.2020 / 14.4.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém