Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Krizový štáb Ústeckého kraje potvrdil otevření škol v okrese Děčín od pondělí 19. dubna

 
krizový štáb
Krajský krizový štáb se bude nadále pravidelně scházet v týdenních intervalech i po konci nouzového stavu. Stěžejní informací z dnešního jednání je potvrzení otevření základních a mateřských škol pro vybrané skupiny žáků v okrese Děčín od pondělí 19. dubna. Potvrdila to Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje, která již nebude uplatňovat na území regionu žádná plošná mimořádná opatření omezující školní výuku.
Tisková zpráva ze dne 14. dubna 2021
 

 
 

Zatížení nemocnic pacienty s COVID-19 v Ústeckém kraji se lepší a umožňuje tak nemocnicím postupně omezovat počet vyčleněných lůžek pro tyto účely. Za uplynulý týden již nedošlo k žádným převozům pacientů do jiných krajů. Testování žáků ve školách probíhá bez vážných problémů. Ústecký kraj se zlepšuje ve statistice očkování a otevírá ve spolupráci s Krajskou zdravotní, a. s. a městy nová očkovací centra v Děčíně a Teplicích přesunutá z nemocnic do vhodnějších prostor.

Bezplatná informační linka pro seniory: 800 876 011 (každý pracovní den 9:00-15:00 hodin)

Podrobné statistické údaje přehledně v grafech: PORTABO – https://portabo.cz/zdravotnictvi/
• přehled o očkování proti covid-19 (vizualizace dat o očkování v Ústeckém kraji)
• report Ústeckého kraje o covid-19 (vizualizace dat o vývoji pandemie v Ústeckém kraji)

Příští jednání Krizového štábu Ústeckého kraje se uskuteční ve středu 21. dubna 2021.

Krizový štáb Ústeckého kraje je orgán pro řešení krizových situací, řešící v reálném čase konkrétní situaci. Doporučení krizového štábu směřují ke zvládnutí situace za pomoci předem připravených postupů a nástrojů. Oproti tomu Bezpečnostní rada Ústeckého kraje provádí analýzu hrozících rizik, stavu připravenosti a rozhoduje o realizaci preventivních opatření. Rozhodnutí bezpečnostní rady jsou konána za účelem připravenosti na hrozící nebezpečí.

Bezpečnostní rada Ústeckého kraje (dále jen "bezpečnostní rada kraje") je zřízena v souladu s ustanovením § 24 odst. 1, zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení, ve znění pozdějších předpisů, jako poradní orgán hejtmana pro přípravu na krizové situace. Projednává a posuzuje stav zabezpečení a stav připravenosti na krizové situace na území kraje Ústeckého kraje. Předsedou bezpečnostní rady kraje je hejtman Ústeckého kraje.   Bezpečnostní radu kraje svolává předseda bezpečnostní rady kraje podle plánu práce na kalendářní rok a to nejméně dvakrát ročně nebo v případě naléhavé potřeby mimořádně na základě svého rozhodnutí nebo žádosti člena bezpečnostní rady kraje.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 14.4.2021 / 14.4.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém