Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Krizové situace

 

Krizový štáb Ústeckého kraje projednal situaci v regionu

 
krizový štáb
Krajský krizový štáb se schází pravidelně v týdenních intervalech a projednává aktuální situaci v regionu v době koronavirové krize. Komunikuje potřeby kraje směrem k Ústřednímu krizovému štábu České republiky. Z dnešního jednání byl např. doporučen nový krajský koordinátor pro očkování v Ústeckém kraji.
Tisková zpráva ze dne 24. března 2021
 

 
 

Zatížení nemocnic pacienty s COVID-9 v Ústeckém kraji je stále vysoké, na relativně hraniční kapacitě jsou lůžka intenzivní péče, jejichž obsazenost se pohybuje na hranici 150 lůžek. Téměř denně je využíváno překladů pacientů v těžkém stavu do jiných nemocnic v ČR, ale situaci se daří prim. MUDr. Josefu Školovi, krajskému koordinátorovi intenzivní péče, s pomocí všech nemocnic zvládat. Pomohlo např. i vybudování oddělení následné péče v rumburské nemocnici.

Podle informací Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje nebyla doposud v regionu prokázána jihoafrická mutace viru. Počet nově nakažených i počet hospitalizovaných pacientů v nemocnicích v těchto dnech stagnuje a velice pozvolna klesá. Situace v regionu je hodnocena krizovým štábem jako stabilní a zvládnutelná. Novým krajským koordinátorem pro očkování v Ústeckém kraji se stal Ing. Petr Severa, který je rovněž vedoucím odboru zdravotnictví Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Report ke dni 23. března 2021.

• Obsazenost nemocnic: standard covid lůžka 79 %, JIP/ARO covid lůžka 90 %
• Počet očkovaných dávek: 82.257 dávek celkem, 20.824 dávek věková skupina 80+
• Plán dodaných dávek očkovacích látek v týdnu (den):
 Pfizer 10.530 (23/3)
 Moderna 6.300 (27/3)
 AstraZeneca 700 (26/3)

Bezplatná informační linka pro seniory: 800 876 011 (každý pracovní den 9:00-15:00 hodin)

Podrobné statistické údaje přehledně v grafech: PORTABO – https://portabo.cz/zdravotnictvi/
• přehled o očkování proti covid-19 (vizualizace dat o očkování v Ústeckém kraji)
• report Ústeckého kraje o covid-19 (vizualizace dat o vývoji pandemie v Ústeckém kraji)

Příští jednání Krizového štábu Ústeckého kraje se uskuteční ve středu 31. března 2021.

Krizový štáb Ústeckého kraje je orgán pro řešení krizových situací, řešící v reálném čase konkrétní situaci. Doporučení krizového štábu směřují ke zvládnutí situace za pomoci předem připravených postupů a nástrojů. Oproti tomu Bezpečnostní rada Ústeckého kraje provádí analýzu hrozících rizik, stavu připravenosti a rozhoduje o realizaci preventivních opatření. Rozhodnutí bezpečnostní rady jsou konána za účelem připravenosti na hrozící nebezpečí.

Bezpečnostní rada Ústeckého kraje (dále jen "bezpečnostní rada kraje") je zřízena v souladu s ustanovením § 24 odst. 1, zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení, ve znění pozdějších předpisů, jako poradní orgán hejtmana pro přípravu na krizové situace. Projednává a posuzuje stav zabezpečení a stav připravenosti na krizové situace na území kraje Ústeckého kraje. Předsedou bezpečnostní rady kraje je hejtman Ústeckého kraje.   Bezpečnostní radu kraje svolává předseda bezpečnostní rady kraje podle plánu práce na kalendářní rok a to nejméně dvakrát ročně nebo v případě naléhavé potřeby mimořádně na základě svého rozhodnutí nebo žádosti člena bezpečnostní rady kraje.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 24.3.2021 / 24.3.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém