Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Krizový štáb Ústeckého kraje řešil připravenost očkovacích míst v regionu

 
krizový štáb
Krajský krizový štáb stručně zhodnotil připravenost očkovacích míst na základě dvou inspekčních cest vakcinačního týmu v čele s hejtmanem Janem Schillerem. Vyjádřil také znepokojenost nad opětovným odložením termínu nové dodávky vakcíny Moderna a nepředvídatelnou situací ohledně prodloužení nouzového stavu v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Diskutovaným tématem byl rovněž vládní záměr přípravy návratu žáků posledních ročníků zpět do škol.
Tisková zpráva ze dne 11. února 2021
 

 
 

Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller po jednání krizového štábu uvedl: „V uplynulém týdnu jsem zkontroloval připravenost vakcinačních míst v regionu během dvou inspekčních cest. Někde to zvládají precizně, někde hůře, budeme se to snažit sjednotit, aby lidé při očkování měli co největší komfort.“

Situace ohledně počtu hospitalizovaných pacientů s COVID-19 na vyhrazených lůžkách v těchto dnech stagnuje, Ústecký kraj přijímá některé pacienty i ze sousedního Karlovarského kraje. Mírný nárůst lze očekávat kvůli výskytu britské mutace viru, který ale zatím v regionu není laboratorně potvrzený.

„Problémem, který bohužel nemůžeme přímo ovlivnit, je zpoždění dodávek vakcíny Moderna ze strany dodavatele. Do Ústeckého kraje má dorazit 3 400 dávek, ale termín se posunul o týden na 22. února. V brzké době snad již dorazí také vakcína Astra Zeneca. Pravidelně o dodávkách vakcíny hovořím s ústředními orgány,“ doplnil informace hejtman Schiller.

V Ústeckém kraji bylo ke dni 10. února očkováno 12 636 lidí, z toho 1 692 ve věkové skupině 80 plus a dalších 2 100 klientů a pracovníků v pobytových službách. Bez pravidelných dodávek vakcíny nelze očkování urychlit a otevřít nové rezervační termíny pro zaregistrované občany. Musí se počítat rovněž s nutností podat druhou dávku vakcíny.

Ústecký kraj obdržel od Ministerstva financí 10 miliónů korun na úhradu nákladů v boji s onemocněním COVID-19.

Krajský úřad i policisté dále pomáhají s trasováním Krajské hygienické stanici Ústeckého kraje. V provozu zůstává také krajská bezplatná infolinka pro seniory, která již vyřídila 223 hovorů, přičemž 10 % z nich se týkalo přímé pomoci s registrací seniorů na očkování. Krizový štáb rovněž řešil téma možného návratu žáků posledních ročníků zpět do škol a situaci, kdyby nebyl prodloužen nouzový stav Poslaneckou sněmovnou. Na vše je připraven operativně reagovat.

Příští jednání Krizového štábu Ústeckého kraje se uskuteční ve středu 17. února 2021.

krizový štáb
Hejtman Jan Schiller pravidelně řídí krajský krizový štáb

 

krizový štáb
Pravidelné informace podávají účastníci pomocí videokonference

 

krizový štáb
Ředitel krajského úřadu Jiří Holub se podruhé zúčastnil krajského krizového štábu

krizový štáb
Ředitel Krajského úřadu Ústeckého kraje Jiří Holub

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 11.2.2021 / 11.2.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém