Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Krizový štáb Ústeckého kraje žádá o navýšení počtu dávek dodaných do regionu

 
krizový štáb
Krajský krizový štáb prostřednictvím Ústředního krizového štábu požádal Národní dispečink očkování o zásadní přehodnocení počtu distribuovaných dávek vakcín do Ústeckého kraje, aby byla zajištěna dostatečná vakcinace v kraji. V Ústeckém kraji jsou volné kapacity očkovacích míst, která zvládnou i bez velkých očkovacích center očkovat denně až 10 000 lidí.
Tisková zpráva ze dne 18. února 2021
 

 
 

Chybí ale vakcína. Ústecký kraj přitom od začátku distribuce vakcín obdržel na počet 1 000 obyvatel nejméně dávek z celé republiky, a to krizovému štábu vadí.

„Malá očkovací místa jsou připravena, velká vznikají. Od začátku distribuce vakcín jsme na počet 1 000 obyvatel jako kraj obdrželi nejméně dávek. Chápeme nutnost jejich přerozdělování z centrální úrovně, ale bylo by fér vůči našim občanům tyto počty co nejdříve dorovnat,“ uvedl k žádosti krizového štábu hejtman Jan Schiller.

„Také jsme museli na štábu řešit vznik odběrových testovacích míst na dvou místech po uzavření státní hranice ze strany Německa – na dálnici D8 v Petrovicích a na silnici I/7 v Hoře sv. Šebestiána. Vytváříme zázemí pro odběrové týmy. Problém vzniká, když je někdo z řidičů cizí státní příslušnosti na potvrzující PCR test pozitivní – co s ním, co s nákladem. I na to se ptáme ústředních orgánů,“ informoval hejtman Schiller.

Situace ohledně počtu hospitalizovaných pacientů s COVID-19 na vyhrazených lůžkách se v těchto dnech vyvíjí nepříznivě. Ústecký kraj stále přijímá některé pacienty i ze sousedního Karlovarského kraje, ale blíží se ke svým kapacitním hranicím. Volných intenzivních lůžek zbývá zhruba 10 % a situace se ze dne na den zhoršuje.

„Krizový štáb doporučil krajskému koordinátorovi intenzivní péče, aby oslovil Národní dispečink lůžkové péče s požadavkem na projednání možnosti využít nabídky Svobodného státu Sasku s umístěním některých pacientů do blízkých nemocnic v Německu. Pomohlo by to a nechceme čekat na to, až situace dojde do krajních mezí. Domluvit to ale musí ministerstva, kraj pro saskou vládu není odpovídající partner,“ řekl na závěr Schiller.

V Ústeckém kraji bylo ke dni 17. února očkováno 17 976 lidí, z toho 2 972 ve věkové skupině 80 plus a dalších 4 362 klientů a pracovníků v pobytových službách. Několik set z nich už má aplikovanou i druhou dávku vakcíny.

Příští jednání Krizového štábu Ústeckého kraje se uskuteční ve středu 24. února 2021.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 18.2.2021 / 18.2.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém