Orientační nabídka


 

Krizový štáb Ústeckého kraje zhodnotil lepšící se ukazatele v souvislosti s epidemiologickou situací v regionu

krizový štáb
Krajský krizový štáb se bude nadále pravidelně scházet, ovšem nově již v dvoutýdenním intervalu. Všechny ukazatele současné epidemiologické situace v regionu se postupně zlepšují. Ohledně navazujícího testování ve školách v týdnu po 10. květnu stále není jasno.
Tisková zpráva ze dne 29. dubna 2021
 

 
 

Zatížení nemocnic pacienty s covid-19 v Ústeckém kraji má nadále sestupnou tendenci a umožňuje tak nemocnicím postupně obnovovat operativu. Za uplynulých 14 dní nedošlo k žádným převozům pacientů do jiných krajů. Testování žáků ve školách probíhá bez vážných problémů, záchyt pozitivních antigenních testů odpovídá celorepublikovému průměru a jedná se pouze o desítky případů. Stále není jasné, jak bude zajištěno testování ve školách v týdnu po 10. květnu. Ústecký kraj čeká na informace z ústředních orgánů.

Ústecký kraj otevřel ve spolupráci s Krajskou zdravotní, a. s., a městy nové očkovací centrum ve Sportovní hale v Mostě, dne 3. května se otevře velké očkovací centrum v Ústí nad Labem v ulici Hoření a 10. května pak velké očkovací centrum v Litoměřicích na výstavišti Zahrada Čech. Ve všech případech se jedná o přesun očkovacích míst z nemocnic do vhodnějších a komfortnějších prostor, které umožňují násobně větší kapacitu očkování.

Bezplatná covid-19 informační linka Ústeckého kraje: 800 876 011 (každý pracovní den 9-15 hodin)

Podrobné statistické údaje přehledně v grafech: PORTABO – https://portabo.cz/zdravotnictvi/
• přehled o očkování proti covid-19 (vizualizace dat o očkování v Ústeckém kraji)
• report Ústeckého kraje o covid-19 (vizualizace dat o vývoji pandemie v Ústeckém kraji)

Příští jednání Krizového štábu Ústeckého kraje se uskuteční ve středu 12. května 2021.

Krizový štáb Ústeckého kraje je orgán pro řešení krizových situací, řešící v reálném čase konkrétní situaci. Doporučení krizového štábu směřují ke zvládnutí situace za pomoci předem připravených postupů a nástrojů. Oproti tomu Bezpečnostní rada Ústeckého kraje provádí analýzu hrozících rizik, stavu připravenosti a rozhoduje o realizaci preventivních opatření. Rozhodnutí bezpečnostní rady jsou konána za účelem připravenosti na hrozící nebezpečí.

Bezpečnostní rada Ústeckého kraje (dále jen "bezpečnostní rada kraje") je zřízena v souladu s ustanovením § 24 odst. 1, zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení, ve znění pozdějších předpisů, jako poradní orgán hejtmana pro přípravu na krizové situace. Projednává a posuzuje stav zabezpečení a stav připravenosti na krizové situace na území kraje Ústeckého kraje. Předsedou bezpečnostní rady kraje je hejtman Ústeckého kraje.   Bezpečnostní radu kraje svolává předseda bezpečnostní rady kraje podle plánu práce na kalendářní rok a to nejméně dvakrát ročně nebo v případě naléhavé potřeby mimořádně na základě svého rozhodnutí nebo žádosti člena bezpečnostní rady kraje.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 29.4.2021 / 29.4.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém