Orientační nabídka


 

Krmítka pro ptáky vznikla v dílně ústecké školy

foto
Střední průmyslová škola stavební a Střední odborná škola stavební a technická v Ústí nad Labem, příspěvková organizace Ústeckého kraje, a Základní škola Ústí nad Labem, Vojnovičova v rámci vzájemné spolupráce zrealizovaly projekt iKID (Innovation Kid), kdy vyrobily luxusní krmítka pro ptáky. Žáci základní školy vymysleli a nakreslili koncept a žáci stavební průmyslovky oboru Truhlář zrealizovali vlastní výrobu. Pro ptáky je připraveno celkem dvacet zbrusu nových krmítek, které svým tvarem připomínají klasický rodinný domek.
 

 
 

„Je to další způsob propojení spolupráce střední školy a základní školy vzhledem k naplnění závěrů Dlouhodobého záměru vzdělávání v Ústeckém kraji a v celkové koncepce vzdělávací politiky České republiky," zhodnotil spolupráci ředitel ústecké průmyslovky Vítězslav Štefl.


„Naplňujeme tím náš program Dobrá volba, který mj. umožňuje přiblížit rodičovské a žákovské veřejnosti cestu správné volby povolání a odpovědně tak přistupovat k výběru střední školy a k následnému zařazení do společnosti.“ Krmítka připomínají rodinný domek s verandou, krmivo se doplňuje centrálním komínem a ptáci ho mohou vyzobávat mezerami u jeho dna. „Navíc, o krmítka je velký zájem, takže už jsou všechna prodaná," uvedla ředitelka základní školy Jana Linhartová.


„I tímto způsobem si představujeme spolupráci mezi naší stavební průmyslovkou, školou, která vyučuje tolik potřebná řemesla a žáky základní školy, kteří se v rámci polytechnické výchovy nadstandardně seznamují s výrobním postupem a jeho uplatněním," dodal ředitel.

foto

foto

foto

foto

foto 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 12.12.2016 / 12.12.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém