Orientační nabídka


 

Krušnohorská bílá stopa se připravuje na nápor běžkařů

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
KBS
Krušné hory se chystají na nadcházející zimní sezonu a s nimi i členové sdružení Krušnohorská bílá stopa, kteří v těchto dnech pracují na tom, aby mohli dopřát běžkařům ty nejkomfortnější podmínky pro lyžování. Ústecký kraj nabízí pestrou škálu vyžití nejen pro sjezdové lyžování, ale také pro běžkaře.
Tisková zpráva ze dne 10. listopadu 2016
 

 
 

I letos se může sdružení spolehnout na spolupráci s Ústeckým krajem, který finančně přispívá třeba na provozní náklady. Organizace patří do Rodinného stříbra Ústeckého kraje. „Čekají nás klasické podzimní aktivity spojené s přípravou na zimní sezonu. Upravujeme turistické značení, kontrolujeme mapy, ale především dohlížíme na stav tratí. Zároveň probíhají dokončovací práce na technice, dělá se servis roleb a čtyřkolek. Například na Dlouhou Louku již máme veškerou techniku opravenou,“ uvedl Roman Fišer, místopředseda spolku Krušnohorská bílá stopa.

 

Hojně využívané budou v letošní lyžařské sezoně převážně tyto tři lokality - Dlouhá Louka má 64 upravených kilometrů, Klíny 55 kilometrů a Lesná 60 kilometrů. V současné době se Krušnohorská bílá stopa pyšní 180 kilometry. Lidé mohou využít i střediska na Telnici či Bouřňáku.

Na aktuální sněhové podmínky ve střediscích se mohou lidé podívat na stránkách www.kbstopa.cz, kde se dozví i to, které úseky jsou upravené; a to díky rolbám se zabudovanou GPS. Lidé tak online zjistí, jaké úseky byly právě projety rolbou. „Jsme rádi, že k nám lidé jezdí běžkovat i z Karlovarského či Libereckého kraje. Hodně lyžařů je samozřejmě z Německa. Těší nás, že má běžkování v Krušnohoří takovou tradici, lidé nám každým rokem přispívají dary na zkvalitnění služeb nebo si kupují naší známku a finančně podporují společnost,“ je rád její místopředseda Roman Fišer.

01
Běžkaři se mohou těšit na upravené tratě (archivní snímek)

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 10.11.2016 / 10.11.2016 | Zveřejnit od-do: 10.11.2016-9.12.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém