Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Kultura a památková péče

 

Kultura a památková péče - 2014

 
 
 

Zobrazeno je 20 z celkem 195 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 -8-  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
25.11.2013Hornické putování začne v Krupce
Ústecký kraj spolu s projektovým partnerem společností Wirtschaftsförderung Erzgebirge GmbH připravili přeshraniční putovní výstavu s názvem Sláva krušnohorského hornictví. Slavnostní zahájení výstavy proběhne v hornickém městě Krupka ve čtvrtek 28. listopadu 2013 od 16 hodin.
Mgr. Magdalena Hanáčková
15.11.2013I Žatec se chce dostat do UNESCO
Po umístění na Seznam světového dědictví UNESCO touží i Žatecko se svými památkami pěstování a zpracování chmele a výroby piva. Proto zástupci města, Ústeckého kraje, Ministerstva kultury, Národního památkového ústavu, Chmelařského družstva Žatec a Chmelobrany Žatec podepsali společné memorandum o spolupráci při přípravě žádosti.
Mgr. Alena Tichá
14.11.2013Hornická kulturní krajina se prezentovala na mezinárodní konferenci v Národním technickém muzeu
Ústecký kraj, který dlouhodobě podporuje nominační proces pro zápis hornických památek Krušnohoří do UNESCO, uspořádal mezinárodní konferenci Hornická kulturní krajina Krušnohoří/Erzgebirge k nominaci na Seznam světového dědictví za podpory Ministerstva kultury ČR, Národního technického muzea a Národního památkového ústavu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
31.10.2013Tajnosti z depozitářů muzeí kraje se představují v saském Annaberku
Výstava, která byla do konce října přístupná na zámku Nový Hrad v Jimlíně, se nyní přesunula do Saska, do města Annaberg-Buchholz, kde si ji budou moci návštěvníci prohlédnout v Manufaktuře snů. Vlastně již druhého zahájení výstavy, ale nyní u našich sousedů, se zúčastnila radní pro kulturu a památkovou péči Jitka Sachetová.
Mgr. Alena Tichá
18.10.2013Skladby známých skladatelů rozezněly ústecké muzeum
V rámci festivalu Hudební setkání se v Císařském sále Muzea Ústí nad Labem uskutečnil koncert klavíristy Michala Maška, který posluchačům zahrál skladby nejznámějších skladatelů. Mezi diváky byl i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který nad koncertem převzal záštitu.
Mgr. Alena Tichá
18.10.2013Po proměnách Ústeckého kraje aneb jak se náš region mění k lepšímu
Náměstek hejtmana Stanislav Rybák se zúčastnil prvního dne třídenní exkurze, která byla připravena v rámci pátého ročníku putovní výstavy Má vlast – cestami proměn. Cílem cesty se staly nedávno opravené objekty, kterým sice hrozil zánik, ale díky vytrvalosti lidí se je podařilo zachránit.
Mgr. Alena Tichá
8.10.2013Ústecký kraj se prezentoval na veletrhu PAMÁTKY 2013 v Praze
Ústecký kraj se zúčastnil specializovaného veletrhu PAMÁTKY 2013 v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Praze - Holešovicích. V rámci veletrhu byla představena první část putovní výstavy Sláva krušnohorského hornictví, která má za cíl upozornit na aktuální nominaci vybraných hornických památek v Krušných horách na Seznam světového dědictví UNESCO a propagovat bohatou minulost těžby drahých a obecných kovů v tomto regionu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
11.9.2013Projekt Montanregion Krušnohoří získal významné ocenění!
Cenu za přeshraniční spolupráci získal společný německo-český projekt nominace Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Erzgebirge na Seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. V projektu je Ústecký kraj aktivním partnerem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.8.2013Výstava Tajemné podzemí Krušnohoří
Na Božím Daru v prostorách radnice byla představena výstava a nově vydaný katalog s názvem Tajemné podzemí Krušnohoří. Výstava vznikla v návaznosti na společnou přeshraniční nominaci Hornické kulturní krajiny Krušnohoří na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Připravil ji Karlovarský kraj.
Mgr. Magdalena Hanáčková
19.8.2013KONFERENCE | ArchaeoMontan 2013 o středověkém hornictví v Krušnohoří
ArchaeoMontan – pod tímto označením se od března 2012 skrývá jeden z největších dlouhodobých projektů věnujících se výzkumu a dokumentaci středověkého hornictví. V rámci projektu ArchaeoMontan se bude konat v Kadani ve dnech 26.–28. září 2013 mezinárodní odborná konference, kde budou prezentovány dílčí výsledky výzkumu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
2.8.2013Netradiční prohlídky i divadelní představení – to je zámek Nový Hrad v Jimlíně
Zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun, který je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, připravil na následující dva víkendy program nejen pro děti. O víkendu 3. a 4. srpna si můžete vychutnat netradiční kostýmové prohlídky a další víkend můžete v sobotu 10. srpna zajít na divadelní pohádku či koncert. Zámek navíc hlásí rekordní návštěvnost.
Mgr. Alena Tichá
23.7.2013Zahájena výstava „1813 – Teplice – Srdce Evropy“
V Regionálním muzeu v Teplicích, příspěvkové organizaci Ústeckého kraje, byla minulý týden za přítomnosti představitelů kraje a města zahájena výstava, která je věnována připomínce 200. výročí bitvy u Chlumce a Přestanova.
Mgr. Zbyněk Šebesta
8.7.2013Padesát let hvězdárny a planetária v Teplicích
V sobotu 6. července si naše veřejnost připomněla padesáté výročí zahájení činnosti teplické hvězdárny a planetária. Na oslavách byla také radní Ústeckého kraje Jitka Sachetová a další významní hosté.
Mgr. Zbyněk Šebesta
24.6.2013Mezinárodní hudební festival ovládl obce na Děčínsku, zavítal i do Saska
Pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka se od pátku do neděle konal ve vybraných městech Děčínska a Saska 14. ročník Mezinárodního hudebního festivalu, který kromě atraktivního programu koncertů zahrnuje i soutěž big bandů. Soutěžilo se v několika kategoriích.
Mgr. Alena Tichá
14.6.2013Za tajnostmi depozitářů na zámek Nový Hrad v Jimlíně
Za přítomnosti náměstka hejtmana Ústeckého kraje Stanislava Rybáka byla na zámku Nový Hrad v Jimlíně otevřena výstava „Tajnosti z depozitářů muzeí Ústeckého kraje“. Tato prezentace muzejních sbírek představuje veřejnosti kulturní bohatství našeho kraje a zároveň vypráví zajímavé příběhy předmětů, které nemá návštěvník možnost běžně spatřit ve stálých expozicích.
Mgr. Magdalena Hanáčková
11.6.2013Pěvecké sbory se sešly v Bohosudově
Biskupské gymnázium v Bohosudově hostilo ve své kapli setkání sborů z celého Ústeckého kraje. Jako hosté přijeli i zpěváci ze Slovenska. Organizátoři akci pojali i jako benefiční a v jejím průběhu vybírali na povodně. Shromáždili více než šest a půl tisíce korun.
Mgr. Alena Tichá
5.6.2013Dětský den odstartoval na zámku Nový Hrad měsíc věnovaný dětem
Oslavy Mezinárodního dne dětí na zámku Nový Hrad v Jimlíně, který je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, patří již mezi tradiční akce. I letos přilákala stovky lidí, a to nejen děti, ale i dospělé. Bohatý program nezhatilo ani počasí. Na léto se plánuje přímo pohádková výstava.
Mgr. Alena Tichá
14.5.2013Kamenné srdce- symbol partnerství na výstavě Má vlast
Pátý ročník národní putovní výstavy Má vlast byl zahájen v sobotu 11. května na pražském Vyšehradě. Partnerství na další rok přebírá od Plzeňského kraje z několika kandidátů Ústecký kraj. Symbol výstavy -kamenné srdce - dostal osobně od pořadatelů statutární náměstek hejtmana ÚK Stanislav Rybák (na snímku vedle).
Mgr. Zbyněk Šebesta
2.5.2013Před zápisem hornické krajiny Krušnohoří na Seznam UNESCO
V Rytířském sálu hradu Krupka na Teplicku byla dnes podepsána hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem, hejtmanem Karlovarského kraje Josefem Novotným (oba na snímku vedle) a starosty šesti měst a obcí z obou krajů Smlouva o partnerství. Je součástí příprav Hornické kulturní krajiny Krušnohoří / Erzgebirge k zápisu na seznam UNESCO, tedy Organizace pro výchovu, vědu a kulturu Organizace spojených národů.
Mgr. Zbyněk Šebesta
31.1.2013O nominaci Hornické kulturní krajiny na seznam UNESCO
Nominace Hornické kulturní krajiny Krušnohoří k zápisu na Seznam UNESCO je výrazem úcty a respektu ke kulturnímu dědictví naší země. Shodli se na tom noví radní pro oblast kultury a památkové péče Ústeckého a Karlovarského kraje –J. Sachetová a O. Kalaš.
Mgr. Zbyněk Šebesta

Zobrazeno je 20 z celkem 195 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 -8-  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Kultura a památková péče - 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Kultura a památková péče

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce: Karina Strnadová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém