Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Kultura a památková péče

 

Kultura a památková péče - 2014

 
 
 

Zobrazeno je 12 z celkem 187 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 -8-  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
29.8.2013Výstava Tajemné podzemí Krušnohoří
Na Božím Daru v prostorách radnice byla představena výstava a nově vydaný katalog s názvem Tajemné podzemí Krušnohoří. Výstava vznikla v návaznosti na společnou přeshraniční nominaci Hornické kulturní krajiny Krušnohoří na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Připravil ji Karlovarský kraj.
Mgr. Magdalena Hanáčková
19.8.2013KONFERENCE | ArchaeoMontan 2013 o středověkém hornictví v Krušnohoří
ArchaeoMontan – pod tímto označením se od března 2012 skrývá jeden z největších dlouhodobých projektů věnujících se výzkumu a dokumentaci středověkého hornictví. V rámci projektu ArchaeoMontan se bude konat v Kadani ve dnech 26.–28. září 2013 mezinárodní odborná konference, kde budou prezentovány dílčí výsledky výzkumu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
2.8.2013Netradiční prohlídky i divadelní představení – to je zámek Nový Hrad v Jimlíně
Zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun, který je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, připravil na následující dva víkendy program nejen pro děti. O víkendu 3. a 4. srpna si můžete vychutnat netradiční kostýmové prohlídky a další víkend můžete v sobotu 10. srpna zajít na divadelní pohádku či koncert. Zámek navíc hlásí rekordní návštěvnost.
Mgr. Alena Tichá
23.7.2013Zahájena výstava „1813 – Teplice – Srdce Evropy“
V Regionálním muzeu v Teplicích, příspěvkové organizaci Ústeckého kraje, byla minulý týden za přítomnosti představitelů kraje a města zahájena výstava, která je věnována připomínce 200. výročí bitvy u Chlumce a Přestanova.
Mgr. Zbyněk Šebesta
8.7.2013Padesát let hvězdárny a planetária v Teplicích
V sobotu 6. července si naše veřejnost připomněla padesáté výročí zahájení činnosti teplické hvězdárny a planetária. Na oslavách byla také radní Ústeckého kraje Jitka Sachetová a další významní hosté.
Mgr. Zbyněk Šebesta
24.6.2013Mezinárodní hudební festival ovládl obce na Děčínsku, zavítal i do Saska
Pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka se od pátku do neděle konal ve vybraných městech Děčínska a Saska 14. ročník Mezinárodního hudebního festivalu, který kromě atraktivního programu koncertů zahrnuje i soutěž big bandů. Soutěžilo se v několika kategoriích.
Mgr. Alena Tichá
14.6.2013Za tajnostmi depozitářů na zámek Nový Hrad v Jimlíně
Za přítomnosti náměstka hejtmana Ústeckého kraje Stanislava Rybáka byla na zámku Nový Hrad v Jimlíně otevřena výstava „Tajnosti z depozitářů muzeí Ústeckého kraje“. Tato prezentace muzejních sbírek představuje veřejnosti kulturní bohatství našeho kraje a zároveň vypráví zajímavé příběhy předmětů, které nemá návštěvník možnost běžně spatřit ve stálých expozicích.
Mgr. Magdalena Hanáčková
11.6.2013Pěvecké sbory se sešly v Bohosudově
Biskupské gymnázium v Bohosudově hostilo ve své kapli setkání sborů z celého Ústeckého kraje. Jako hosté přijeli i zpěváci ze Slovenska. Organizátoři akci pojali i jako benefiční a v jejím průběhu vybírali na povodně. Shromáždili více než šest a půl tisíce korun.
Mgr. Alena Tichá
5.6.2013Dětský den odstartoval na zámku Nový Hrad měsíc věnovaný dětem
Oslavy Mezinárodního dne dětí na zámku Nový Hrad v Jimlíně, který je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, patří již mezi tradiční akce. I letos přilákala stovky lidí, a to nejen děti, ale i dospělé. Bohatý program nezhatilo ani počasí. Na léto se plánuje přímo pohádková výstava.
Mgr. Alena Tichá
14.5.2013Kamenné srdce- symbol partnerství na výstavě Má vlast
Pátý ročník národní putovní výstavy Má vlast byl zahájen v sobotu 11. května na pražském Vyšehradě. Partnerství na další rok přebírá od Plzeňského kraje z několika kandidátů Ústecký kraj. Symbol výstavy -kamenné srdce - dostal osobně od pořadatelů statutární náměstek hejtmana ÚK Stanislav Rybák (na snímku vedle).
Mgr. Zbyněk Šebesta
2.5.2013Před zápisem hornické krajiny Krušnohoří na Seznam UNESCO
V Rytířském sálu hradu Krupka na Teplicku byla dnes podepsána hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem, hejtmanem Karlovarského kraje Josefem Novotným (oba na snímku vedle) a starosty šesti měst a obcí z obou krajů Smlouva o partnerství. Je součástí příprav Hornické kulturní krajiny Krušnohoří / Erzgebirge k zápisu na seznam UNESCO, tedy Organizace pro výchovu, vědu a kulturu Organizace spojených národů.
Mgr. Zbyněk Šebesta
31.1.2013O nominaci Hornické kulturní krajiny na seznam UNESCO
Nominace Hornické kulturní krajiny Krušnohoří k zápisu na Seznam UNESCO je výrazem úcty a respektu ke kulturnímu dědictví naší země. Shodli se na tom noví radní pro oblast kultury a památkové péče Ústeckého a Karlovarského kraje –J. Sachetová a O. Kalaš.
Mgr. Zbyněk Šebesta

Zobrazeno je 12 z celkem 187 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 -8-  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
 
Sbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Kultura a památková péče - 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Kultura a památková péče

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce: Karina Strnadová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém