Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Kultura a památková péče

 

Kultura a památková péče - 2014

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 179 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 3 4 5 6 -7- 8  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
26.5.2014Ústecký kraj pokračuje v podpoře nominace Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Erzgebirge na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO
Oblastní muzeum v Mostě hostilo odborný workshop zabývající se problematikou zachování, obnovy a zpřístupňováním důlních děl a hornické krajiny, především v oblasti Krušných hor. Tato akce navázala na mezinárodní konferenci z minulého roku v Národním technickém muzeu v Praze, kde se celá nominace hornických památek Krušnohoří konfrontovala s podobnými projekty v zahraničí.
Mgr. Magdalena Hanáčková
15.5.2014Pražský Vyšehrad opět láká na putovní výstavu Má vlast, podílí se na ní i náš kraj
Má vlast cestami proměn – to je název šestého ročníku národní výstavy, která každoročně cestuje po českých krajích a tradičně zavítá i do Ústeckého. Na Vyšehradě bude výstava k vidění do 25. června. Nabízí více než sto dvacet příkladů pozitivních proměn, které za sebou mají obce, města či krajiny. V rámci hlasování opět můžete rozhodnout, která je nejpovedenější. Ústecký kraj reprezentuje celkem sedmnáct míst.
Mgr. Alena Tichá
19.3.2014Hrady a zámky v Ústeckém kraji se připravují na novou sezónu
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček přijal ve své kanceláři ředitele Územní památkové správy Praha Dušana Michelfeita. Jednání se zúčastnili také radní pro oblast kultury a památkové péče Jitka Sachetová a vedoucí odboru kultury a památkové péče krajského úřadu Radek Spála. Hlavním tématem jednání bylo seznámení se s činností správy a případná spolupráce.
Mgr. Alena Tichá
5.3.2014Přeshraniční výstava dál putuje Krušnohořím
V pořadí již třetí slavnostní otevření výstavy Sláva krušnohorského hornictví, tentokrát v Galerii Jirkov, zahájila radní Ústeckého kraje pro kulturu a památkovou péči Jitka Sachetová. Expozice se skládá z dvaceti panelů, které podrobně představují cestu Krušnohoří do UNESCO, historii hornictví a slávu tohoto řemesla.
Mgr. Alena Tichá
20.2.2014Na území kraje se loni našly dva mimořádné poklady
Vzácné nálezy pocházejí z období starší doby bronzové, jak při podrobnějším zkoumání zjistili archeologové, a proto je jejich kulturně historická hodnota opravdu vysoká. Krajský úřad Ústeckého kraje na základě těchto informací rozhodl o vyplacení odměn za tak mimořádné objevy. Nálezci si dohromady přišli na téměř sto tisíc korun.
Mgr. Alena Tichá
3.2.2014Sláva krušnohorského hornictví, tentokrát na Lesné
Nejen o jarních prázdninách, ale i během celého února můžete zavítat do nového informačního centra na Lesné a zhlédnout putovní výstavu o hornické slávě Krušnohoří.
Mgr. Magdalena Hanáčková
21.1.2014Společná žádost o zápis do UNESCO připravena k podání - vynikající příklad německo-české spolupráce
Český ministr kultury Jiří Balvín a jeho saský protějšek, saský ministr vnitra Markus Ulbig, podepsali po víceleté intenzivní práci na Saském ministerstvu vnitra v Drážďanech společnou nominační dokumentaci německo-české žádosti o zápis na Seznam světového dědictví "Hornická kulturní krajina Erzgebirge/Krušnohoří". Podpisy obou ministrů byl učiněn poslední krok, který je nezbytný k předání společné žádosti o zápis na Seznam světového dědictví Výborem světového dědictví UNESCO.
Mgr. Magdalena Hanáčková
11.12.2013Duchcov oslavil 160 let od zahájení výroby porcelánu
Den otevřených dveří a odhalení pamětní desky zakladatele výroby porcelánu v Duchcově Eduarda Eichlera – to byl program významného dne, kdy si město připomnělo významné jubileum. Oslav 160. výročí se zúčastnila také členka Rady Ústeckého kraje Jitka Sachetová, která má kulturu a památkovou péči na starosti.
Mgr. Alena Tichá
9.12.2013Lounská umělecká škola pokřtila nové knihy pro děti
Herečka Markéta Hrubešová spolu se starostou města Louny Radoslavem Šabatou ve Vrchlického divadle pokřtila hned dvě knihy - Děti dětem a Děti dětem – hrajeme si. Knihy vytvořené dětmi pro děti vydala Základní umělecká škola Louny. Nyní je mohou lidé kupovat jako vánoční dárky.
Mgr. Alena Tichá
25.11.2013Hornické putování začne v Krupce
Ústecký kraj spolu s projektovým partnerem společností Wirtschaftsförderung Erzgebirge GmbH připravili přeshraniční putovní výstavu s názvem Sláva krušnohorského hornictví. Slavnostní zahájení výstavy proběhne v hornickém městě Krupka ve čtvrtek 28. listopadu 2013 od 16 hodin.
Mgr. Magdalena Hanáčková
15.11.2013I Žatec se chce dostat do UNESCO
Po umístění na Seznam světového dědictví UNESCO touží i Žatecko se svými památkami pěstování a zpracování chmele a výroby piva. Proto zástupci města, Ústeckého kraje, Ministerstva kultury, Národního památkového ústavu, Chmelařského družstva Žatec a Chmelobrany Žatec podepsali společné memorandum o spolupráci při přípravě žádosti.
Mgr. Alena Tichá
14.11.2013Hornická kulturní krajina se prezentovala na mezinárodní konferenci v Národním technickém muzeu
Ústecký kraj, který dlouhodobě podporuje nominační proces pro zápis hornických památek Krušnohoří do UNESCO, uspořádal mezinárodní konferenci Hornická kulturní krajina Krušnohoří/Erzgebirge k nominaci na Seznam světového dědictví za podpory Ministerstva kultury ČR, Národního technického muzea a Národního památkového ústavu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
31.10.2013Tajnosti z depozitářů muzeí kraje se představují v saském Annaberku
Výstava, která byla do konce října přístupná na zámku Nový Hrad v Jimlíně, se nyní přesunula do Saska, do města Annaberg-Buchholz, kde si ji budou moci návštěvníci prohlédnout v Manufaktuře snů. Vlastně již druhého zahájení výstavy, ale nyní u našich sousedů, se zúčastnila radní pro kulturu a památkovou péči Jitka Sachetová.
Mgr. Alena Tichá
18.10.2013Skladby známých skladatelů rozezněly ústecké muzeum
V rámci festivalu Hudební setkání se v Císařském sále Muzea Ústí nad Labem uskutečnil koncert klavíristy Michala Maška, který posluchačům zahrál skladby nejznámějších skladatelů. Mezi diváky byl i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který nad koncertem převzal záštitu.
Mgr. Alena Tichá
18.10.2013Po proměnách Ústeckého kraje aneb jak se náš region mění k lepšímu
Náměstek hejtmana Stanislav Rybák se zúčastnil prvního dne třídenní exkurze, která byla připravena v rámci pátého ročníku putovní výstavy Má vlast – cestami proměn. Cílem cesty se staly nedávno opravené objekty, kterým sice hrozil zánik, ale díky vytrvalosti lidí se je podařilo zachránit.
Mgr. Alena Tichá
8.10.2013Ústecký kraj se prezentoval na veletrhu PAMÁTKY 2013 v Praze
Ústecký kraj se zúčastnil specializovaného veletrhu PAMÁTKY 2013 v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Praze - Holešovicích. V rámci veletrhu byla představena první část putovní výstavy Sláva krušnohorského hornictví, která má za cíl upozornit na aktuální nominaci vybraných hornických památek v Krušných horách na Seznam světového dědictví UNESCO a propagovat bohatou minulost těžby drahých a obecných kovů v tomto regionu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
11.9.2013Projekt Montanregion Krušnohoří získal významné ocenění!
Cenu za přeshraniční spolupráci získal společný německo-český projekt nominace Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Erzgebirge na Seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. V projektu je Ústecký kraj aktivním partnerem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.8.2013Výstava Tajemné podzemí Krušnohoří
Na Božím Daru v prostorách radnice byla představena výstava a nově vydaný katalog s názvem Tajemné podzemí Krušnohoří. Výstava vznikla v návaznosti na společnou přeshraniční nominaci Hornické kulturní krajiny Krušnohoří na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Připravil ji Karlovarský kraj.
Mgr. Magdalena Hanáčková
19.8.2013KONFERENCE | ArchaeoMontan 2013 o středověkém hornictví v Krušnohoří
ArchaeoMontan – pod tímto označením se od března 2012 skrývá jeden z největších dlouhodobých projektů věnujících se výzkumu a dokumentaci středověkého hornictví. V rámci projektu ArchaeoMontan se bude konat v Kadani ve dnech 26.–28. září 2013 mezinárodní odborná konference, kde budou prezentovány dílčí výsledky výzkumu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
2.8.2013Netradiční prohlídky i divadelní představení – to je zámek Nový Hrad v Jimlíně
Zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun, který je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, připravil na následující dva víkendy program nejen pro děti. O víkendu 3. a 4. srpna si můžete vychutnat netradiční kostýmové prohlídky a další víkend můžete v sobotu 10. srpna zajít na divadelní pohádku či koncert. Zámek navíc hlásí rekordní návštěvnost.
Mgr. Alena Tichá
23.7.2013Zahájena výstava „1813 – Teplice – Srdce Evropy“
V Regionálním muzeu v Teplicích, příspěvkové organizaci Ústeckého kraje, byla minulý týden za přítomnosti představitelů kraje a města zahájena výstava, která je věnována připomínce 200. výročí bitvy u Chlumce a Přestanova.
Mgr. Zbyněk Šebesta
8.7.2013Padesát let hvězdárny a planetária v Teplicích
V sobotu 6. července si naše veřejnost připomněla padesáté výročí zahájení činnosti teplické hvězdárny a planetária. Na oslavách byla také radní Ústeckého kraje Jitka Sachetová a další významní hosté.
Mgr. Zbyněk Šebesta
24.6.2013Mezinárodní hudební festival ovládl obce na Děčínsku, zavítal i do Saska
Pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka se od pátku do neděle konal ve vybraných městech Děčínska a Saska 14. ročník Mezinárodního hudebního festivalu, který kromě atraktivního programu koncertů zahrnuje i soutěž big bandů. Soutěžilo se v několika kategoriích.
Mgr. Alena Tichá
14.6.2013Za tajnostmi depozitářů na zámek Nový Hrad v Jimlíně
Za přítomnosti náměstka hejtmana Ústeckého kraje Stanislava Rybáka byla na zámku Nový Hrad v Jimlíně otevřena výstava „Tajnosti z depozitářů muzeí Ústeckého kraje“. Tato prezentace muzejních sbírek představuje veřejnosti kulturní bohatství našeho kraje a zároveň vypráví zajímavé příběhy předmětů, které nemá návštěvník možnost běžně spatřit ve stálých expozicích.
Mgr. Magdalena Hanáčková
11.6.2013Pěvecké sbory se sešly v Bohosudově
Biskupské gymnázium v Bohosudově hostilo ve své kapli setkání sborů z celého Ústeckého kraje. Jako hosté přijeli i zpěváci ze Slovenska. Organizátoři akci pojali i jako benefiční a v jejím průběhu vybírali na povodně. Shromáždili více než šest a půl tisíce korun.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 179 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 3 4 5 6 -7- 8  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Kultura a památková péče - 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Kultura a památková péče

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce: Karina Strnadová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém