Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Kulturní a sportovní víkend hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera

 
Třebívlice
Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller se zúčastnil během víkendu hned dvou vrcholových sportovních akcí a dalších dvou kulturních akcí, které se konaly v regionu. V Třebívlicích odhalili sochu J. W. Goetha a Ulriky, v Račicích Labe aréna hostila Mistrovství světa ve veslování do 23 let, v Lovosicích proběhlo Mistrovství republiky mládeže v silniční cyklistice a v Klášterci nad Ohří na zámku se konal závěrečný koncert v rámci Kláštereckých hudebních pramenů. Šluknovský výběžek hostil tradiční cyklistický etapový závod Tour de Feminin.
Tisková zpráva ze dne 12. července 2021
 

 
 

Hejtman Jan Schiller v sobotu zavítal do Třebívlic, kde bylo odhaleno na Komenském náměstí nové sousoší Johanna Wolfganga von Goethe a Ulriky von Lewetzow. Tyto osobnosti byly totiž na Třebívlice napojeny. Sedmnáctiletá Ulrika, nevlastní dcera majitele třebívlického panství Františka Klebelsberga se v roce 1821 setkala s tehdy 72 letým německým básníkem J. W. Goethem. Vznikl mezi nimi hluboký citový vztah. Setkali se ještě v letech 1822 a 1823. Básník požádal o ruku Ulriky, ta ho však odmítla. Ulrika se již nikdy neprovdala. Vztah těchto dvou bytostí se stal symbolem romantické, čisté a nenaplněné lásky. Od roku 1824 žila Ulrika trvale v Třebívlicích. Pro třebívlické panství byla přínosem, věnovala se přírodě, měla zájem o kulturu, umění a pečlivě se starala o své poddané. Zemřela sešlostí věkem roku 1899 ve věku 95 let.

V neděli zavítal hejtman nejprve do Labe arény v Račicích, kde se konalo Mistrovství světa do 23 let ve veslování. Finálový den sledovali i další zástupci Ústeckého kraje a byli svědky zlatého medailového závodu pro české barvy. Kompletní výsledky a záznam celého finálového dne najdete na oficiálním webu k mistrovství:
https://worldrowing.com/event/2021-world-rowing-under-23-championships.

Odpoledne pak hejtman odstartoval v Lovosicích na Václavském náměstí závod kadetů na 80 km v rámci probíhajícího Mistrovství České republiky v silniční cyklistice. Hostitelské město nabídlo i bohatý doprovodný program, například závod starostek a starostů okolních obcí, které byly patronem jednotlivých věkových kategorií. Výsledky najdete zde:
https://www.sportsoft.cz/sk/zavod/overview/6827

Večer se hejtman zúčastnil na zámku v Klášterci nad Ohří závěrečného koncertu v rámci Kláštereckých hudebních pramenů. Tato akce patří mezi tradiční v rámci programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Ve Šluknovském výběžku v neděli vyvrcholil tradiční cyklistický etapový závod Tour de Feminin, který byl letos rovněž podpořen z tohoto dotačního titulu. Výsledky závodu jsou k dispozici zde:
https://www.tourdefeminin.com/cz/

Třebívlice
Odhalení sousoší J. W. Goeteho a Ulriky v Třebívlicích

 

Račice
V Labe aréně v Račicích poskytl hejtman Jan Schiller rozhovor

 

Račice
Závody v Račicích sledovali také radní Jindra Zalabáková, předseda výboru Vlastimil Skála (vpravo) a předseda komise Miroslav Novotný (vlevo)

 

Račice
Finálový den přinesl napínavé boje v Labe aréně o medailové umístění

 

Račice
Závody se musely z bezpečnostních důvodů uskutečnit bez účasti diváků, ti mohli sledovat stream online

 

Lovosice
Hejtman Jan Schiller (s pistolí) startuje v Lovosicích závod kadetů na 80 km 

 

Lovosice
Příprava na start závodu v kategorii kadetů

 

Lovosice
Kadetky na stupních vítězů na Václavském náměstí v Lovosicích

 

Lovosice
Vložený závod starostek a starostů okolních obcí vede starosta Lovosic Milan Dian (vlevo)

 

Lovosice
Přímý přenos z tratě závodu byl promítán na náměstí v Lovosicích

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 12.7.2021 / 12.7.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém