Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Životní prostředí a zemědělství > Ekovýchova v Ústeckém kraji

 

Kurz pro pedagogy z ústeckého kraje - Kritické myšlení a dovednost řešení problémů

 
logo ÚK
Hledáme 20 pedagogů ZŠ a SŠ z Moravskoslezského a Ústeckého kraje, kteří se chtějí seznámit s metodikou British Council pro začlenění kritického myšlení a dovednosti řešení problémů do každodenní výuky.Kurz v rozsahu 2+1 den se uskuteční v termínech 21., 22. 2. a 19. 3. 2019.
 

Odkazy


 
 

Vážené učitelky, vážení učitelé,

 

Rádi byste podnítili své žáky ke kritickému uvažování a řešení problémů? Chcete vědět, jak zapojit celou skupinu do diskuse a zároveň udržet pozornost k tématu? Zajímá vás, jak propojit umění klást otázky a hledat odpovědi s vaším předmětem? Chcete si vyzkoušet praktické aktivity a ušetřit si práci s přípravou? Stojíte o to sdílet svoje zkušenosti a navázat nové kontakty s kolegy z jiných škol?

Hledáme 20 pedagogů ZŠ a SŠ z Moravskoslezského a Ústeckého kraje, kteří se chtějí seznámit s metodikou British Council pro začlenění kritického myšlení a dovednosti řešení problémů do každodenní výuky.

 

Kurz v rozsahu 2+1 den se uskuteční v termínech 21., 22. 2. a 19. 3. 2019.

 

Kurz přináší účastníkům:

  • seznámení s metodologií “Core skills for learning, work and society” (Klíčové dovednosti pro učení, pracovní život a život ve společnosti 21. století) se zaměřením na modul “Critical Thinking and Problem Solving” (Kritické myšlení a dovednost řešit problémy)
  • výuku vybraných strategií kritického myšlení snadno přenositelných do školní praxe
  • sdílení zkušeností s výukou kritického myšlení na školách ZŠ logopedická Ostrava, ZŠ Příbor Jičínská, 1st International School of Ostrava
  • vytvoření aktivit a plánu pro vlastní výuku a jeho ověření mezi jednotlivými setkáními (během dvoudenního setkání za pomoci lektorů každý účastník vytváří plán pro začlenění kritického myšlení do výuky, v mezidobí ve své škole zrealizuje část plánu za pomoci mentora a během jednodenního setkání v březnu bude sdílet svoje zkušenosti a případně adaptovat již vytvořený plán na základě svých zkušeností)

Veškeré informace o kurzu včetně formy přihlášení naleznete v příloze. Uzávěrka přihlášek je 8. 2. 2019. V případě dotazů se obracejte na lenka.pankova@arpok.cz. Pokud víte, že by kurz mohl zaujmout někoho z Vašich kolegů/kolegyň, budeme rádi za sdílení.

 

S pozdravem a přáním hezkého dne,

Lenka Pánková

--

Lenka PÁNKOVÁ
ředitelka

ARPOK, o.p.s.
U Botanické zahrady 828/4
779 00 Olomouc

E: lenka.pankova@arpok.cz
T: 581 111 907 M: 737 354 499
www.arpok.cz
| www.facebook.com/ARPOK.OLOMOUC

 
Zodpovídá: Ing. Dominika Petráková
Vytvořeno / změněno: 31.1.2019 / 31.1.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém