Orientační nabídka


 

Květnový Závod míru juniorů ozdobí špičkoví jezdci a muzeum cyklistiky

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Závod míru juniorů
Na začátku května se na několik dní usadí v Ústeckém kraji ti nejlepší juniorští cyklisté z celého světa. Od 4. do 7. května na ně čeká třetí z celkových devíti podniků nejprestižnější světové série Junior Nations´Cup - Závod míru juniorů, letos už jeho 46. ročník. S akcí seznámil hejtmana Oldřicha Bubeníčka sám ředitel soutěže Svatopluk Henke.
Tisková zpráva ze dne 27. ledna 2017
 

 
 

Do tradičního dějiště závodu se sjede na sto padesát cyklistů. „Pozvánky jdou pětadvaceti nejlepším státům žebříčku Mezinárodní cyklistické federace UCI. I letos proto očekáváme vysokou účast dvaadvaceti až pětadvaceti šestičlenných týmů," podotkl Henke, který se sám stal legendou, když byl začátkem roku Českým olympijským výborem povýšen do Síně slávy Unie profesionálních trenérů.

 

V letošním roce by se po dlouhých šesti letech měl na startu objevit i ryze domácí závodník, tedy odchovanec pořadatelského týmu CK Slavoj Terezín. O vstupenku do reprezentačního týmu si svými výsledky řekl Jan Kašpar z Českých Kopist. Na jezdce od čtvrtka do neděle čeká téměř čtyři sta závodních kilometrů. Pořadatelé zásadní změny tentokrát nechystají. I když jednu novinku vlastně připravují. „Chtěli bychom v Terezíně otevřít muzeum silniční cyklistiky, v pevnostním objektu Kavalír II., kde by byly vystaveny dresy, medaile nebo i kola slavných závodníků z řad českých i zahraničních,“ dodal Svatopluk Henke.


01
Ředitel závodu Svatopluk Henke na návštěvě u hejtmana Oldřicha Bubeníčka

02
Svatopluk Henke

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 27.1.2017 / 27.1.2017 | Zveřejnit od-do: 27.1.2017-26.2.2017
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies