Orientační nabídka


 

Labská stezka se rozvíjí, je vzorem koordinované cykloturistiky

01
Koordinační skupina Labské stezky v České republice se tentokrát sešla v Ústeckém kraji. Nechyběli zástupci všech regionů, kterými tato dálková cyklotrasa prochází, tedy Královéhradeckého, Pardubického, Středočeského a Ústeckého, ani Nadace Partnerství, která je koordinátorem stezky v republice, a DA České středohoří, která se o stezku stará v Ústeckém kraji.
Tisková zpráva z 12. června 2020
 

 
 

Hlavním zdrojem informací o Labské stezce v celé její délce je tradičně vydávaný Handbuch, tedy průvodce po stezce pro rok 2020. Ten byl slavnostně pokřtěn na veletrhu Holiday World Praha a v době omezení kvůli epidemii proběhla jeho distribuce po krajích, aby byl dostupný pro turisty a návštěvníky stezky v době hlavní letní sezóny. Handbuch už také používá nové česko – německé logo stezky. V průvodci jsou informace nejen o službách v okolí stezky, ale také o mostech, přívozech, servisech ad.

Dalším bodem jednání byla příprava výroční konference Labské stezky. Ta se uskuteční 14. – 15. září na území Ústeckého kraje v Roudnici nad Labem. „Konference bude mezinárodní, tedy s účastí kolegů z Německa. Chceme tím podpořit a prohloubit přeshraniční spolupráci a prezentovat Labskou stezku jako trasu skutečně evropského významu,“ řekl Pavel Hajšman, vedoucí odboru regionálního rozvoje v Ústeckém kraji. Kromě konference a cykloexkurze je připravené také slavnostní otevření nově budovaného úseku Račice – Hněvice, který je aktuálně ve výstavbě. Kromě dvou úseků, které realizuje v letošním roce Ústecký kraj, se staví i na dalších místech. V Pardubicích bude letos dokončená cyklolávka v Rosicích, ve Středočeském kraji se jeden úsek realizuje a další 15km úsek by měl být v letošním roce zahájený.

Že je cyklistika oblíbeným způsobem trávení volného času potvrdily i výstupy z měřičů v Roudnici, Velkém Březně a Lysé nad Labem. Na všech třech byl v době karantény zaznamenán nárůst průchodů oproti stejnému období loňského roku, a to o 40 – 90 % dle lokality.

Na stezce se průběžně obnovuje nebo doplňuje mobiliář, společnost SEV.EN vystaví dobíjecí stanice na elektrokola. V rámci projektu Zelená Labská stezka se jednalo o rozšíření nabídky služeb pro šetrnou turistiku podle německých certifikací. Fungující partnerství a koordinace Labské stezky by se mohly stát základem vzniku Národního koordinačního centra pro cykloturistiku, které by koordinovalo aktivity a marketing a řešilo podmínky pro rozvoj cykloturistiky v celé republice.

Labská stezka je jednou z nejoblíbenějších evropských dálkových tras (aktuálně na 2. místě oblíbenosti v Německu) a patří také k nejlepším turistickým produktům v Ústeckém kraji. V současné době může být ideálním lákadlem pro návštěvníky z celé republiky, protože nabízí možnost pohybu na čerstvém vzduchu v příjemném a rozmanitém prostředí, přitom v komfortním provedení a se stále rostoucí nabídkou gastronomie a dalších služeb a zážitků. Ekonomický přínos cyklostezky pro region byl na základě loňského šetření spočítán na cca 60 milionů korun za sezónu, přičemž má stále potenciál růstu. V současné době se právě cykloturistika může stát motorem místního cestovního ruchu.

1
Koordinační skupina nemohla vynechat projížďku po stezce v Ústeckém kraji

2
Na Labské stezce v Ústí nad Labem

3
Z jednání na krajském úřadě

4


 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 12.6.2020 / 12.6.2020
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém