Orientační nabídka


International


Hledat
 

Labská stezka

 


Labská stezka je mezinárodní dálková trasa, která měří téměř 1300 km a vede z Krkonoš až k ústí řeky Labe v německém Cuxhavenu. V Ústeckém kraji měří Labská stezka 96 km a spo­juje města jako jsou Roudnice nad Labem, Litoměřice, Ústí nad Labem nebo Děčín. Česká část Labské stezky je označována jako cyklotrasa č. 2 a od Mělníka je také součástí evropské dálkové trasy EuroVelo 7.  Labská stezka v Ústeckém kraji vás provede krajinou Podřipska, České středohoří a Českého Švýcarska. Na trase vás čekají krásné turistické cíle a mnoho zajímavých míst. Během putování mohou cykloturisté navštívit např. Lobkowiczký zámek v Roudnici nad Labem, světoznámý Terezín, historické centrum města Litoměřice, hrad Střekov nebo zámek v Děčíně. Unikátním zážitkem je pak průjezd údolím Porta Bohemica, kde řeka Labe vytvořila nevšední krajinu s hlubokým zářezem říčního údolí do Českého středohoří. Z Ústeckého kraje pokračuje dále Labská stezka do Německa, kde je označována názvem Elberadweg.  Vydejte se na kole podél jedné z nejkrásnějších evropských řek a objevujte historii, architekturu i přírodu v jedinečném spojení.

 

Budování cyklostezky Račice – Hněvice již probíhá. Zhotovitel se zavazuje provést dílo v celém rozsahu nejpozději do 30. 9. 2020. Cena díla je stanovena na 28 410 000 Kč. Na stavbu se čerpají dotace z Integrovaného regionálního operačního programu a Ministerstva pro místní rozvoj. Míra podpory z Evropského fondu pro regionální rozvoj ve výši 85% a státního rozpočtu 5% všech způsobilých nákladů se spoluúčastí Ústeckého kraje.

Novinky na Labské stezce před turistickou sezónou 2019

V roce 2018 byla na Labské stezce díky projektu Turistika s výhledem výrazně vylepšena a doplněna turistická informační infrastruktura. Na trase Labské stezky v Ústeckém kraji bylo instalováno celkem 18 velkých informačních tabulí a 30 menších odbočkových informačních tabulích. V celé délce 96 km Labské stezky v našem kraji bylo doplněno, obnoveno a aktualizováno turistické informační značení, které nyní využívá nové a vylepšené metodiky.  Pro rodiny s dětmi byly na vytipovaných místech umístěny zábavné a herní prvky (malá dětská hřiště na odpočívadlech na Labské stezce). Od srpna 2018 je také spuštěna tisková i online propagační kampaň, která poběží až do konce května 2019. Díky této kampani bylo zhotoveny nové tiskoviny (turistické letáčky nebo velkoformátová cykloturistická mapa Labské stezky) a probíhá také online propagace a prezentace turistické produktu Labská stezka v Ústeckém kraji (např. na webu či sociálních sítích).

Projekt Turistika s výhledem bude v destinaci České středohoří realizován do konce června 2019. V roce 2019 bude uskutečněna závěrečná konference projektu. Na vybraných místech Labské stezky v kraji bude v roce 2019 doplněno vodorovné dopravní značení. A to na místech, kde vede trasa Labské stezky po komunikaci společně s automobilovou dopravou. Díky novému značení bude zvýšena bezpečnost návštěvníků Labské stezky. Dále byla v první polovině roku 2019 zprovozněna informační linka Labské stezky, která poskytne informace o ubytování, stravování, cykloservisech a dalších službách na stezce v a jejím okolí. A to vše po 24 hodin denně a ve třech jazycích.

Důležitou součástí Labské stezky je také budování nových úseků. Ústecký kraj, který je hlavním budovatelem Labské stezky, zahájí v roce 2019 stavbu na několika úsecích. Do konce roku 2019 mají být nově vystavěny nebo započaty úseky Třeboutice – Nučnice, Dobříň – Račice a Račice – Hněvice. Nově vybudované části Labské stezky zajistí větší pohodlí i bezpečí pro cykloturisty.

Každý rok také probíhají akce na Labské stezce. Jedná se o zahajovací akci s názvem „Jarní odemykání Labské stezky“ a o druhou akci na závěr sezóny, která se a nazývá „Podzimní zamykání Labské stezky“. Zahajovací akce se v letošním roce uskutečnila 13. dubna v Litoměřicích a cyklojízdou byla propojena s obdobnými akce v Ústí nad Labem a v Děčíně.


Etapy:


LS 2, etapa I.

Úsek, Valtířov (pouze odpočívka), Velké Březno, Tivoli, Malé Březno, Přerov a Litoměřice k. ú. Třeboutice. Podpora z ROP Severozápad. Celkové náklady na stavbu cca. 82 985 182 Kč.

LS 2, etapa II.

Děčín, Těchlovice, Církvice, Libochovany, Velké Žernoseky, Jakuby. Podpora z ROP Severozápad. Celkové náklady na stavbu cca. 239 293 901 Kč.

LS 2, etapa III

Dobíjecí stanice pro elektrokola:

https://74b.cz/

Dobíjecí stanice

 

Související odkazy

 

Odkazy


 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies