Orientační nabídka


 

Libochovice přivítaly vřele prezidenta Zemana

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Zeman
Druhý den své návštěvy zakončil prezident ČR Miloš Zeman v Libochovicích na Litoměřicku. Pro občany města poblíž Hazmburku byla přítomnost hlavy státu velkým svátkem. Lidé zaplnili náměstí, na kterém vystoupil na začátku 60. let minulého století do dnešní doby jediný nejvyšší státník - československý prezident Antonín Novotný.
Tisková zpráva ze dne 25. listopadu 2016
 

 
 

„Jak známo, prezident Novotný byl velký skrblík, proto vám jistě nepřinesl na městský prapor prezidentskou stuhu. Já ano,“ nešetřil svými bonmoty Miloš Zeman při setkání s občany. Toho se kromě starostky města Jany Holé zúčastnil i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. „Vážím si toho, že se pan prezident v rámci jeho ústavních možností snaží našemu kraji pomáhat,“ pronesl v úvodní řeči před plným náměstím hejtman Bubeníček.

Přišla řada i na otázky z davu. Zvídavé byly děti a ptali se i mladí lidé. Na otázku mladíka jak to bude se základní vojenskou službou do budoucna, odpověděl prezident takto: „Nedávno byl přijat zákon o aktivních zálohách, které jsou však dobrovolné. Pokud jde o vojnu, byl jsem to právě já, kdo jí jako premiér zrušil a zavedl profesionální armádu, za což se nestydím. Navíc zítra pojedu do 4. brigády rychlého nasazení Vršovice, kde budu držet poprvé v životě samopal v ruce a kde budu střílet ostrými náboji na terč. Tímto srdečně zvu všechny novináře,“ rýpnul si do zástupců médií prezident.

Po veřejné diskuzi dostal Zeman od starostky města dárek v podobě hliněného golema a na závěr se podepsal do pamětní knihy Libochovic.

01
V kulturním středisku v Libochovicích se prezident sešel se starostkou Janou Holou.

02

 
 

03
Zaplněné libochovické náměstí.

 
 

05
Na městský prapor zavěsil Miloš Zeman prezidentskou stuhu.

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 25.11.2016 / 25.11.2016 | Zveřejnit od-do: 25.11.2016-24.12.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém