Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Lidé mohou rozhodnout o tom, kdo získá titul nejúspěšnější turistické novinky loňského roku

 
NEJ
Skiareál, bobová dráha či naučná stezka? Do konce června mohou občané Ústeckého kraje hlasovat o nejlepší novinku turistické sezony roku 2018 v mikroregionu Krušné hory. Výherce získá titul Krušnohorské NEJ.
Tisková zpráva ze dne 25. dubna 2019
 

 
 

Hlasování probíhá na sociálních sítích nebo na webu krusnehory.eu. Možné je také poslat hlas e-mailem na adresu info@krusnehory.org. Soutěž, která je pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka, byla vyhlášena vůbec poprvé a pouze na české straně. „V příštím roce ji chceme rozšířit i za hranice do Saska. Ceny by pak při společném setkání všech nominovaných byly uděleny dvě,“ uvedla Eva Maříková, ředitelka Destinační agentury Krušné hory. Výsledky budou známé v červenci.

O zisk titulu se uchází dvanáct subjektů. Je mezi nimi například unikátní vyhlídka z elektrárny Ledvice na Teplicku. Ta je v provozu teprve od dubna loňského roku a návštěvníkům nabízí nádherný výhled do okolí z ochozu ve výšce 144 metrů na nejvyšší průmyslové stavbě v České republice.

Nominované novinky:

Vyhlídka elektrárny Ledvice - od dubna 2018 je návštěvníkům k dispozici prosklená vyhlídka s přístupným ochozem ve výšce 144 metrů na nejvyšší průmyslové stavbě v České republice.

Naučná stezka „Zaniklá důlní díla Lomu a Loučné“ - nová naučná stezka, vznikla v roce 2018 a je věnovaná hornické historii a zaniklým důlním dílům. Stezka je dlouhá 11 km a má patnáct zastavení.

Offroadsafari - stezky uhlí – těžba z blízka. Tak se jmenuje nevšední turistický zážitek, který v roce 2018 nabídla návštěvníkům severozápadních Čech společnost Offroadsafari.

Bobová dráha na Klínech - novinka roku 2018 ve Sport areálu Klíny je bobová dráha dlouhá necelých 900 m, s převýšením 130 m. Vede lesem, přes sjezdovku a křižuje místní komunikaci, kterou překoná ve výšce čtyř metrů mostem dlouhým 50 metrů.

Chata Barbora v Českém Jiřetíně - chata Barbora se nachází v Krušných horách v klidné, malebné, slunné části Českého Jiřetína. Otevřená byla nově v roce 2018.

Znovu zprovoznění Moldavské dráhy + I. symbolické spojení Moldava-Holzhau“ - znovu zprovoznění Moldavské dráhy proběhlo v roce 2018. V minulosti přeshraniční trať zvané též jako Krušnohorská železnice je dnes využívána především turisty. 

Propagační kreslené video Most - propagační animované video města Most vzniklo v roce 2018.

Propojení skiareálů  KLÍNOVEC - NEKLID - BOŽÍ DAR - revoluční novinkou pro rok 2018 bylo propojení Skiareálu Klínovec se sousedícím skiareálem na Neklidu a přímé lyžařské propojení s Božím Darem. Skiareál Klínovec se tak rozšířil z původních 18 na 31,5 km. Celková plocha tratí se zvětšila na 737 000 metrů čtverečných.

Řemeslné a tvořivé dílničky v zámku Valdštejnů v Litvínově - jednou z akcí pro veřejnost v litvínovském zámku Valdštejnů jsou od roku 2018 řemeslné a tvořivé dílničky.

Informační turistické centrum Hornické krajiny Krušnohoří Krupka - o hornické historii Krušných hor a památkách, které jsou nominované na seznam UNESCO, informuje od loňského roku nové Informační turistické centrum Hornické krajiny Krušnohoří v Husitské ulici v Krupce.

Thermálium Teplice - největší a nejteplejší bazény s čistě termální vodou v Čechách jsou od prosince loňského roku otevřeny v Lázních Teplice. Komplex termálních bazénů a saun s léčivou termální minerální vodou z pramene Pravřídlo.

01

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 25.4.2019 / 25.4.2019 | Zveřejnit od: 25.4.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém