Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Lidové tradice žijí dál. Zlatý džbánek zná své majitele

 
Zlatý džbánek 2019
V rámci tradičních oslav vánočních svátků bylo v zubrnickém skanzenu předáno ocenění za zachování a rozvoj lidových tradic Ústeckého kraje za rok 2019. Zlatý džbánek, jak se ocenění nazývá, bylo poprvé uděleno v roce 2017. Letos jej získali opět dva laureáti.
Tisková zpráva ze dne 11. prosince 2019
 

 
 

Oceněna byla Věra Vlčková, která se dlouhodobě věnuje krajkářství na Chomutovsku. Druhým oceněným je Spolek jiříkovských betlémářů, jehož členové se snaží zachovat tradiční řemeslnou výrobu na Šluknovsku.

V zaplněném zubrnickém kostele sv. Máří Magdalény předal ocenění vedoucí odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu Adam Šrejber a nová ředitelka skanzenu Ivana Mikulecká, která v letošním roce vystřídala ve vedení dlouholetého ředitele Františka Ledvinku. Ocenění je spojeno s darem Ústeckého kraje ve výši 10 tisíc korun a ručně vytáčeným keramickým džbánkem pro každého laureáta.

Ústecký kraj tímto oceněním přispívá k naplňování celostátní Koncepce účinnější péče o tradiční lidovou kulturu na léta 2016 až 2020 a posiluje tak snahu jednotlivců i dalších subjektů o zachování tradičních regionálních zvyků, obyčejů a řemesel.

01
Nositelé ocenění Zlatý džbánek pro rok 2019 - zástupce Spolku jiříkovských betlémářů Oldřich Podzimek a krajkářka Věra Vlčková

02
Vedoucí odboru kultury a památkové péče KÚÚK Adam Šrejber předává cenu paní Věře Vlčkové, krajkářce z Chomutova

 

03
Ocenění laureáti společně s Monikou Novotnou z Regionálního centra pro tradiční lidovou kulturu (Regionální  muzeum v Teplicích) a novou ředitelkou Skanzenu v Zubrnicích Ivanou Mikuleckou. Foto 3x: Jáchym Myslivec

 

 


 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 11.12.2019 / 11.12.2019 | Zveřejnit od: 11.12.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém