Orientační nabídka


 

Litoměřice hostí 46. ročník veletrhu Zahrada Čech

Na výstaviště Zahrada Čech míří v těchto dnech tisíce návštěvníků. Květiny, stromky, keře, cibuloviny, trvalky, pokojové i venkovní rostliny, ovoce i zelenina, sazenice, zahradní nářadí a mnoho dalšího najdete v nabídce tří stovek vystavovatelů podzimního veletrhu Zahrada Čech. Během prvních dvou dnů dorazilo více než 23 tisíc návštěvníků.
Tisková zpráva ze dne 12. září 2022
Zahrada Čech
 

 
 

Šestidenní výstava nabízí nejen pestrý kulturní program, ale také bohatý zahradnický, chalupářský či kutilský sortiment. Na pódiu se za první dva dny již stihly představit desítky účinkujících, odborníků v oboru, ale i hudebních umělců.

Páteční program byl započat slavnostním zahájením. Přítomné návštěvníky přivítala ředitelka Městských kulturních zařízení v Litoměřicích Michaela Mokrá. Návštěvníky přišla pozdravit také řada významných hostů, mezi kterými nechyběli senátor za Litoměřicko a zároveň starosta Města Litoměřic Ladislav Chlupáč, hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller a také ředitel Agrární komory České republiky Václav Suchan. Slova se ujala také prezidentka Potravinářské komory Dana Večeřová a předsedkyně svazu včelařů Jarmila Machová. Představeni byli též ředitel SZIF pro Severozápad Karel Sekáč, předseda Zelinářské unie Čech a Moravy Petr Hanka, předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík a předseda Českého zahrádkářského svazu Stanislav Kozlík. Na závěr výstavě požehnal litoměřický biskup Mons. Mgr. Jan Baxant.

Hlavní myšlenkou slavnostního zahájení byla výzva k podpoře nákupu českých regionálních produktů. Všichni přítomní se shodli na tom, že je důležité se podporovat vzájemně, neboť úroda, za kterou stojí obrovské množství lidské práce, si zaslouží najít svého zákazníka.

Veletrh Zahrada Čech nabízí návštěvníkům každým rokem zajímavou ukázkovou expozici v pavilonu A, která se nese v duchu určitého tématu. Letos speciální ukázková expozice připomene oslavy dvoustého výročí od založení Divadla Karla Hynka Máchy v Litoměřicích.

Vystavovatelé tak letos obsadili více jak 500 míst na 5000 m². Nabízejí vyhledávaný sortiment, jako je zahradní nábytek, zahradní náčiní a technika, stavební materiály, solární systémy, kotle na pevná paliva, dveře a zárubně, vodovodní sloupky, nádrže na dešťovou vodu, čističky odpadních vod a mnoho dalšího.

Stálice mezi vystavovateli letos doplní vystavovatelé noví. Novinkou letošního ročníku je například rodinné zahradnictví Roven, které nabízí cibule lilií, tulipánů, mečíků, bramboříky, okrasný česnek nebo šafrán. Novým vystavujícím je i firma Vaky Jabor. Ta představí skladovací vaky na kapaliny. Novinkou jsou také různé variace čajů a kávy dovážené ze Srí Lanky od firmy Mix Tee, s. r. o., a mnoho dalšího. Zaplněny jsou tak všechny pavilony i venkovní sektory.

Zahrada Čech se koná pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana, premiéra České republiky Petra Fialy, ministra zemědělství Zdeňka Nekuly a hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera. Bude probíhat až do středy 14. září, denně od 9 do 17 hodin. I na následující dny je nachystán bohatý doprovodný kulturní program s řadou zvučných jmen.

„V prvních dnech jsme do programu zařadili vystoupení Leony Machálkové, Jakuba Smolíka nebo Petra Rezka. Dále nebudou chybět oblíbení Babouci a na závěr, poslední den bude patřit Českému rozhlasu, který přiveze osm hvězd za jeden den,“ pozvala Michaela Mokrá. Doplnila, že ve středu 14. září vystoupí český zpěvák a muzikálový showman Josef Vágner, popový zpěvák a muzikálový herec Pavel Vítek a český zpěvák a producent Milan Drobný. Dále návštěvníky čeká vystoupení Davida Deyla, představí se Marcel Zmožek a Stanislav Hložek.

A jak tedy hodnotíme zahájení podzimního veletrhu Zahrady Čech? „Z pozice organizátora hodnotíme slavnostní zahájení Zahrady Čech za velmi úspěšné. Návštěvnost, která se v posledních dvou dnech výstavištěm protočila, je za nás úplně neuvěřitelná. Jsme rádi za každého návštěvníka a velmi si vážíme přízně a chuti na Zahradu Čech chodit, protože si myslím, že Zahrada Čech má co nabídnout,“ řekla Michaela Mokrá. Přijďte si užít jubilejní 46. ročník výstavy zaměřené na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody.

Zpracovala: Daniela Kekrtová

Program veletrhu Zahrada Čech 2022 na výstavišti v Litoměřicích

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 12.9.2022 / 12.9.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém