Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Litoměřice pomáhají lokálním podnikatelům a živnostníkům

 
logo
V Litoměřicích vznikla platforma „Liťák si pomáhá“, která si dala za cíl spojit všechny, kteří chtějí pomáhat a podpořit podnikatele v době pandemie koronaviru.
Tisková zpráva ze dne 7. dubna 2020
 

 
 


Krize vyvolaná pandemií koronaviru nemilosrdně dopadá nejen na oblast zdravotnictví či sociálních služeb, ale také na živnostníky a podnikatele. Většina z nich se potýká s tak velkými ekonomickými problémy, že je nucena propouštět své zaměstnance, nebo dokonce ukončit podnikání. Ve snaze zabránit postupnému úpadku firem a obchodů na Litomeřicku vznikla pod vedením čtyřčlenného týmu platforma „Liťák si pomáhá“.

Cílem projektu „Liťák si pomáhá“ je propojení místních lidí s podnikateli, jehož výstupem je podpora malých živnostníků, maloobchodu ve městě, ale i rozjezd farmářských trhů a další oživení města vždy s ohledem na rozvoj lokální ekonomiky. V rámci tohoto projektu si lze například dopředu zakoupit služby či zboží některých litoměřických podnikatelů pomocí „LitoVoucherů“. Zakladatelé projektu také přišli s nápadem „LitoCOVIDu“, tj. úvěru až do výše 100 tisíc korun, který by podnikatelé a živnostníci mohli využít pro záchranu svých činností nebo rozvoje podnikání.

Další informace o projektu najdete na stránkách projektu www.litaksipomaha.cz.


 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 7.4.2020 / 7.4.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém