Orientační nabídka


 

Litoměřice se ponoří do rituálů, v pátek začíná 22. ročník Filmového festivalu Litoměřice

22. ročník severočeského Filmového festivalu Litoměřice začíná v pátek 26. srpna a potrvá do neděle. Návštěvníky čeká přes 25 projekcí aktuální, experimentální, animované i kultovní filmové tvorby z Česka i zahraničí.
Tisková zpráva z 23. srpna 2022
01
 

 
 

„Filmový festival v Litoměřicích má dlouhou tradici a skvělou úroveň, a to především díky nadšení místních pořadatelů. Zaslouženě tedy získal dotaci z krajského Programu na podporu regionální kulturní činnosti. Partnerem filmového festivalu je také naše filmová kancelář,“  řekl náměstek hejtmana pro oblast cestovního ruchu, kultury a památkové péče Jiří Řehák.

Festival uvede předpremiéru intimního dramatu Hranice lásky, nově restaurovanou kopii arménského snímku Barva granátového jablka, mysteriózní thriller Proutěný muž nebo kultovní slovenský film Zahrada. Téma rituálů diváci nahlédnou také v psychedelické road-movie Objetí hada, dokumentárním snímku z prostředí severního Vietnamu Děti mlhy nebo české satirické komedii Kdyby radši hořelo. Pro dětské diváky nabídne festival filmy Můj soused Totoro, E. T. Mimozenšťan a pohádku Perinbaba, která bude uvedena z původní 35 mm kopie. Tradiční místo mají na festivalu i Ozvěny Anifilmu.

 

Protože velká část týmu Filmového festivalu Litoměřice je spjata s FAMU, na páteční noc je do letního kina připraven program složený z krátkých studentských filmů, které na FAMU v posledních letech vznikly.

Doprovodný program nabídne performance Anny Ruth a Katariny Kadijevic, DJ sety a koncert kapely Bert&Friends, který se uskuteční v sobotu v letním kině na Střeleckém ostrově. Festivalovým dějištěm bude Kino Máj, letní kino na Střeleckém ostrově a Divadlo K. H. Máchy. Předprodej akreditací běží v síti GoOut

Pořadatelem festivalu je Kinoklub Ostrov, finančně jej podpořilo Ministerstvo kultury, Ústecký kraj, město Litoměřice, MUDr. Radovan Galia a Jaroslav Mouka. Partnery festivalu jsou Městská kulturní zařízení Litoměřice, Divadlo K. H. Máchy Litoměřice, Velvyslanectví USA v Praze, Goethe-Institut, Slovenský filmový ústav, Filmová kancelář Ústeckého kraje, kino Ponrepo, pražírna Zoban, manufaktura Koldokol a Pension Prislin.

 

Zdroj: FIFELI

1

 
 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 24.8.2022 / 24.8.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies