Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Kultura a památková péče

 
obr
LITOMĚŘICE
I tento rok v Litoměřicích proběhne Muzejní noc, která je součástí celorepublikového festivalu. Akce se uskuteční v pátek 31. 5. 2019 a nebude to festival pouze muzejní…
 

Odkazy


 
Kdy:
31.5.2019 15:00 - 31.5.2019 23:00
Kde:
Oblastní muzeum v Litoměřicích
Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích
Knihovna Karla Hynka Máchy v Litoměřicích
Informační centrum Litoměřice
Kinoklub Ostrov
Dílna ručního papíru
 

Program Muzejní noci začne již v 15 hodin v Dílně ručního papíru . Návštěvníci zde budou moci navštívit historické prostory hradební věže a prohlédnout si aktuální výstavu fotografií Emílie Mrazíkové Čtu ze zdí . Seznámí se také s historií a technologií výroby ručního papíru. V případě zájmu bude možné vyrobit si vlastní arch nebo si výrobky z ručního papíru zakoupit. Děti pak uplatní svou tvořivost ve výtvarné dílně při výrobě papírových korálů.

Od 17 hodin se k programu Muzejní noci připojí také další instituce. Muzeum svůj program tematicky zastřeší aktuální výstavou Thonetky – svět ohýbaného nábytku , která navozuje atmosféru životního stylu 19. století. Malí i velcí návštěvníci si budou moci vyzkoušet znalosti z oblasti vědy a techniky ve vědomostní hře Vynálezy ve století páry a první elektřiny. Prostřednictvím přednášky a historické módní přehlídky se seznámí s proměnami módy přelomu století. Módu za císaře pána předvede brněnský Salon 1. republiky. Po celý večer bude připravena také tvořivá dílna inspirovaná technikou vyplétání thonetek. Nebudeme se však pouštět do složitého řemeslného postupu, ale s námětem si pohrajeme v různých variantách – podstatná je radost z tvoření. Pro milovníky detektivních zápletek bude připravena malá detektivní hra Detektivní případy Šerloka Koumese , při které si děti i rodiče procvičí postřeh i logické myšlení.

Dalším místem, které je možné v průběhu večera navštívit, je galerie . Od 17 hodin pozve do světa umění především děti. Hravá galerie je zavede do stále expozice a aktivní formou je zapojí do poznávání umění. Aktivně bude možné se zapojit i do tvorby samotné, a to ve výtvarné dílně Tělem i duší pořádané k výstavě Šárky Radové Mezi lidmi. Následovat bude cyklus komentovaných prohlídek k dílům Mistra Litoměřického oltáře. Účastníci se blíže seznámí s osobností umělce nazývaného Mistr Litoměřického oltáře, s ikonografií Litoměřického oltáře i se způsobem restaurování desky Krista na hoře Olivetské. Program v galerii zakončí koncert skupiny Toska.

Na pozdní odpoledne připravila program s názvem Paměti kočičích hlav také knihovna . V  Knihovně pravěku i s  pamětníky n ahlédneme do starých fotografií a kronik knihovny a na vlastní kůži zažijeme knihovnictví bez moderních technologií. Ve sklepeních knihovny, kde se údajně ukrývá fantom, budeme pátrat po Záhadě minulosti . Ve hře Ztracený breviář se vydáme pátrat po tajemství záhadného kovového pouzdra. Schránku z papíru na vlastní poklady pak bude možné si vyrobit v tvořivé dílně Tajemná schránka . Při společném čtení, hraní a tvoření se dozvíme, Jak si děti hrály v minulých stoletích . Štěpánka Toutová nás provede Pověstmi Českého středohoří v písních . Součástí programu Muzejní noci bude také vyhlášení etapové soutěže pro rodiny, skupiny či jednotlivce Litoměřice a jejich fantastická archeologie .

V průběhu večera nabídne svůj program rovněž litoměřické informační centrum . Od 18 do 22 hodin bude možné vystoupat na historickou věž domu Kalich, případně absolvovat malý vědomostní kvíz.

Od 18 hodin začne program i na Střeleckém ostrově. Pod výzvou Nedělejte si doma muzeum! se nabízí možnost donést do areálu letního kina věci, které již doma nechcete, ale jinde by ještě mohly posloužit. Zde je bude možné buď vyměnit, nebo zanechat pro někoho dalšího. Věci, které na místě zůstanou, budou věnovány místním neziskovým organizacím, které je využijí pro své klienty. Letní kino letošní Muzejní noc zakončí projekcí filmu o nonkonformním malíři Paulu Gauguinovi Gauguin .

 
Další zdroje:

Typ akce:
  • Kulturní akce
Zodpovídá: Pavlina Gutova
Vytvořeno / změněno: 16.5.2019 / 16.5.2019

Kontext

 

Výpis akcí dle názvu


 

<< Březen 2021 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
9. týden1234567
10. týden891011121314
11. týden15161718192021
12. týden22232425262728
13. týden2930311234
14. týden567891011
 

 
 

Tematická nabídka: Kultura a památková péče

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce: Karina Strnadová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém