Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Litvínovská škola pokračuje v úspěšné spolupráci na Slovensku

 
1
I v letošním školním roce pokračuje spolupráce mezi SOŠ, Litvínov-Hamr, Spojenou školou, Žilina a SOŠ drevárskou a stavebnou, Krásno nad Kysucou. Z programu Erasmus+ se začátkem října vydalo celkem 14 žáků oborů Truhlář, Umělecký truhlář a kadeřník na stáž k našim partnerům na Slovensko.
 

 
 

Pod vedením učitelů odborného výcviku a odborných předmětů se Truhláři učili vyrábět špaletová okna. „Kluky obou škol jsme promíchali, bylo zajímavé sledovat jejich spolupráci,“ říká jeden z učitelů odborných předmětů Marek Razím. „Spolupráce mezi školami funguje výborně, vzájemné předávání zkušeností obohacuje nejen žáky, ale i nás učitele,“ uvedl učitel odborného výcviku Miroslav Findeis.

 

Žáci oboru kadeřník se zaměřili na nácvik náročné účesové tvorby, líčení, úpravu obočí. „Všechny získané poznatky žáci uplatní v praxi, zejména při přípravě tradiční kadeřnické soutěže Junior, kterou naše škola každoročně pořádá,“ uvádí učitelka odborného výcviku Barbora Botošová.

 

Nejen prací živ je člověk, a tak byl čas i na poznávání okolí. „Slovenská příroda je nádherná, při návštěvě památek na nás dýchl i kus historie. Bude-li možnost, určitě se sem rádi vrátíme,“ uzavřel spolu se žáky Marek Razím.

 

Ředitelka školy Jitka Francírková oceňuje přínosy nastavené spolupráce: „Do partnerských škol se vracíme již třetím rokem. Je zřetelné, jak jsme pokročili v nastavené spolupráci, a to jak pracovně, tak i osobně. A to spolupráci posouvá kupředu. Je pro mne inspirující vidět spokojené žáky i kolegy. Mám tak chuť do další práce, protože vyvinuté úsilí je vidět a má smysl.“


Zdroj: SOŠ Litvínov - Hamr


1

2

3

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 15.10.2019 / 15.10.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém