Orientační nabídka


 

Lounská umělecká škola letos realizovala úspěšné projekty

001
Základní umělecká škola Louny, příspěvková organizace Ústeckého kraje, zaznamenala v roce 2012 úspěch při získávání mimorozpočtových zdrojů na své projekty. Celkem se jí podařilo získat částku 115 tisíc korun. Výrazně přispěl také Ústecký kraj.
Tisková zpráva z 24. října 2012
 

 
 

Prvním úspěšným projektem v roce 2012 byl 6. ročník celostátního festivalu pěveckých sborů „Hrajeme s Orffem“, který Nadace Život umělce podpořila částkou 15 tisíc korun. Festival se konal  v květnu ve Vrchlického divadle v Lounech. Předsedou poroty byl hudební skladatel Pavel Jurkovič.   V divadle kromě místních sborů zpívaly sbory například z Teplic, Českých Budějovic, Plzně, Stochova a Varnsdorfu.  

 

Druhým projektem realizovaným ZUŠ Louny byl  projekt „Jsme spolu a tvoříme spolu“, na který přispěl Ústecký kraj 30 tisíc korun. Částka byla použita na úhradu  dopravy na několik soustředění. Tři připravila pro své žáky Lenka Havlištová, učitelka tanečního oboru.  Soubor Konvalinky  se jeden víkend v dubnu v Jesenici připravoval na Mistrovství Čech v Klatovech. Následující týden jely na víkend do Jesenice členky souboru Jasmínky, které čekal národní šampionát mažoretek v Žatci.  Jedno soustředění na konci minulého školního roku škola uspořádala pro pěvecký sbor  a pro soubory zobcových fléten  v Žihli. V měsíci červnu byli na soustředění také žáci výtvarného oboru ve Skupicích.

 

Další a nejnáročnější projekt, který škola realizovala za podpory Ústeckého kraje, bylo vydání knihy Květy Marešové „Pověsti a historické příběhy z Lounska“. Ilustrace do knihy kreslili a malovali žáci výtvarného oboru ZUŠ Louny během celého školního roku. Z celkem tří set obrázků bylo do publikace vybráno 120 nejlepších. Křest knihy se konal v září v lounském divadle. Ústecký kraj podpořil vydání knihy částkou 50 tisíc korun.

 

Poslední podpořený projekt je realizován nyní. Kulturní komise rady města Louny ve spolupráci se Základní uměleckou školou Louny připomíná výročí 80 let od úmrtí lounského rodáka, ředitele kůru u sv. Mikuláše v Lounech, sbormistra lounského Hlaholu, ředitele Lounské filharmonie a Hudební školy Smetana v Lounech, hudebního skladatele a varhaníka Eduarda Treglera. Součástí projektu je výuka žáků, kteří se v hudební nauce seznámili s životem a dílem tohoto všestranného umělce. První Slavnostní koncert se konal v neděli 21. října v chrámu sv. Mikuláše, kde Eduard Tregler působil jako varhaník. Druhý slavnostní koncert se bude konat ve čtvrtek 8. listopadu od 17 hodin v kostele Církve Československé husitské v Lounech, kde jsou Eduardu Treglerovi zasvěceny varhany. Součástí projektu byl ještě Vzpomínkový večer na Eduarda Treglera, který proběhl po prvním slavnostním koncertě. Státní fond kultury ČR přispěl na tento projekt částkou 20 tisíc korun.

 

„Jednotlivé částky se mohou zdát malé, ale pro školu jsou zásadní, protože díky nim může realizovat aktivity nad rámec své výuky,“ dodala ředitelka ZUŠ Louny Jindřiška Riedlová.

 

01
Žáci výtvarného oboru

01
Slavnostní koncert

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 24.10.2012 / 24.10.2012
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém